reklama

Instagram představuje nové funkce v podobě sledování hashtagů, živého videa a další

Instagram představuje nové funkce v podobě sledování hashtagů, živého videa a další
2017-12-25T20:15:09+01:00
• 25. 12. 2017

Sociální síť Instagram, která mimochodem nějaký ten pátek patří Facebooku, se rozhodla představit aktualizace své aplikace, která přináší možnost odesílání živých videí v takzvaném Directu.

Jedna z největších služeb světa své podrobnosti o nejnovější funkci sdílela na svém blogu. Nová funkce umožňuje uživatelům posílat svá vlastní živá videa, a to v soukromí mezi ostatními uživateli, které sledují. Nová možnost tak funguje v rámci aplikace Direct, a to jak pro jednotlivce, tak i skupiny.

Když chcete zahájit živé vysílání, stačí klepnout na ikonu Direct v dolní části obrazovky a následně jej poslat kamarádům. Budete tak moci například komunikovat s přítelem či přítelkyní, pokud budete od sebe daleko. Po odeslání videa příjemce uvidí vaše živé video přímo v doručené poště. Přátelé si mohou video zobrazit pouze ve chvíli, kdy vysíláte živě. Pokud vaše video ukončíte, váš přítel uvidí pouze zprávu o tom, že live přenos byl ukončen.

Uživatelé navíc mohou zakázat možnost sdílení živých videí přímo v nastavení My Stories. Instagram navíc poznamenal, že pokud je váš účet soukromý, budou mít vaši sledující přístup pouze k živému videu.

Jako divák můžete poslat živé video kamarádovi stejným způsobem. Při sledování živého videa klepněte na ikonu Direct nacházející se v dolní části obrazovky a vyberte, komu jej chcete poslat. Novinek je samozřejmě více.

Instagram: sledování hashtagů a další novinky

Instagram nově také v rámci své aktualizace představil rámeček pro komentáře, což uživatelům umožňuje rychle zapsat svůj názor a odeslat jej. Zpočátku jsme si mysleli, že Instagram pravděpodobně používá určitý druh algoritmu k určení, které příspěvky se objeví s tímto komentářovým polem. Pravdou však je, že se objeví při pohledu na jakýkoliv příspěvek.

Sociální síť představila ještě jednu zajímavou funkci. Dobrou informací je, že se snad poprvé Instagram neinspiroval u svého konkurenta, tedy Snapchat. Aktualizace ve verzi 26.0 přináší takzvané sledování hashtagů.

Samozřejmě bylo od první verze aplikace možné hashtagy vyhledávat. Nicméně možnost sledovat jednotlivé hashtagy doposud chyběla. Nyní je tomu konec, neboť Instagram se rozhodl implementovat funkci právě sledování hashtagů. Stačí pouze nainstalovat nejnovější verzi, aplikaci spustit a přejít do hledání.

Jakmile sledování potvrdíte, bude vám služba na domovské obrazovce předhazovat nejen fotografie uživatelů, ale také nově i snímky od různých uživatelů používající vámi sledovaný hashtag. Instagram si od této nové funkce slibuje hlavně úsporu času.

logo-app Instagram Developer Zdarma iOS logo-app Instagram Instagram Zdarma ANDROID

Zdroje: 9to5mac.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim