Malware Loapi může zapříčinit fyzické poškození mobilu

Malware Loapi může zapříčinit fyzické poškození mobilu
2017-12-20T12:27:11+02:00
• 20. 12. 2017

Pryč jsou časy, kdy jste si potřebovali dávat pozor, co instalujete na počítač. V dnešní době jsou ohroženy i smartphony a další elektronika. Škodlivý software má zpravidla za úkol odcizit soukromé informace nebo nějak zneužít konkrétní zařízení. Bezpečnostní společnost Kaspersky nyní informuje o malwaru Loapi.

Dalo by se jednoduše konstatovat, že se jedná o modulární typ, který může vykonávat široké množství operací. Analytici uvádí, že může infikovat zařízení nevyžádanými reklamami, modulem na rozesílání SMS zpráv, systémem na otevírání webových adres a dokonce lze docílit i těžby kryptoměn.

Právě poslední modul je poměrně nebezpečný, jak ukazují fotografie pořízení v laboratořích společnost Kaspersky. Malware nechali běžet dva dny s modulem na těžbu kryptoměn. Škodlivý software v podstatě využil veškerý potenciál konkrétního mobilu, což vedlo k přetěžování hardwaru. Ve výsledku došlo k poškození baterie – nafoukla se.

Analytici z Kasperksy Labs objevili tento malware u podvodných aplikací, přičemž nevylučují, že by se mohl nacházet i u těch, které jsou umístěny v Obchodě Play. Menší výhodou je, že se Loapi snaží neustále získat administrátorská práva, která musí uživatel udělit. Bez nich nedokáže zcela fungovat.

Google pravděpodobně již zareagoval na zprávu od Kaspersky, ale i tak je na místě zmínit, že by nikdo neměl instalovat aplikace z neznámých zdrojů. V tomto případě to platí o to více.

Zdroje: securelist.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat