Facebook a Universal Music Group – nová dohoda o používání hudby ve videích

Facebook a Universal Music Group – nová dohoda o používání hudby ve videích
2017-12-24T11:15:47+02:00
• 24. 12. 2017

Facebook v poslední době hodně tlačí na video obsah, přičemž se snaží nalákat co nejvíce tvůrců ke zveřejňování svých videí právě na této sociální síti. Do jisté míry chce konkurovat Youtubu, který je stále hlavním místem pro video obsah.

Na druhou stranu nemá Facebook zcela vyřešenou otázku porušování autorských práv. Lze si všimnout, že jakákoliv stránka nebo uživatel může sdílet video, které bylo vytvořeno někým jiným, přičemž autorství se moc neřeší. Samozřejmě je zde možnost nahlášení, ale v porovnání se službou Youtube je systém Facebooku značně benevolentní.

Nyní se Facebook dohodl s Universal Music Group na používání jejich hudby ve videí na Facebooku. Díky tomu nebude docházet k porušování autorských práv. Tvůrci tak dostanou volnou ruku v používání a budou moci ve svých videích nabídnout třeba hudbu na pozadí bez toho, aby se báli, že někdo nahlásí video kvůli porušování autorských práv.

Facebook údajně chystá další podobné dohody s Warner Music Group a Sony Music Group, kde bude stejný cíl. Zároveň sociální síť uvádí, že všechny takto podepsané licence nebudou použity pro vytvoření hudební služby. Jde tedy výhradně o použití obsahu ve videích.

Sociální síť se chce zaměřit na správné užití autorského obsahu. Údajně se chystá i služby podobná Youtube Content ID, která by měla chránit tvůrce před zneužitím jejich videí a jiného autorského obsahu. Otázkou je, jestli Facebook bude moci někdy zcela konkurovat Youtubu. Možná se dočkáme konkurenční války, která povede ke zlepšení video obsahu, případně k podpoře tvůrců.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat