Qualcomm obdržel na Tchaj-wanu pokutu 774 milionů dolarů

Qualcomm obdržel na Tchaj-wanu pokutu 774 milionů dolarů
2017-10-20T14:59:55+02:00
• 20. 10. 2017
1

Qualcomm na Tchaj-wanu obdržel pokutu ve výši 774 milionů dolarů. Tamní úřady udělily společnosti pokutu za zneužití monopolního postavení. Společnost měla údajně nastavovat licenční poplatky neúměrně vysoké. Jedná se tak v pořadí o třetí zemi, která se proti praktikám Qualcommu zapojila.

V odůvodnění pokuty stojí, že vzhledem ke svému dominantnímu postavení na daném trhu nutil Qualcomm ostatní společnosti, aby za jeho patenty platily neúměrně vysoké licenční poplatky. Stejně jako v již zmíněných asijských zemích se jedná o nevhodné obchodní praktiky.

Qualcomm samozřejmě s tímto rozhodnutím nesouhlasí a má v plánu se proti němu odvolat. Ve vyjádření společnosti stojí, že tchaj-wanské úřady nevzaly v potaz množství aktivit, na kterých se společnost v zemi podílí. Společnost rovněž nesouhlasí s výší a metodou výpočtu pokuty.

Pro Qualcomm je momentálně situace složitá po celém světě. Kromě toho, že společnost zásobuje většinu chytrých telefonů s operačním systémem Android svými procesory, tak vlastní také velké portfolio licenčních patentů. A právě za tyto patenty si nechává draze zaplatit.

To se ale samozřejmě nezamlouvá ostatním společnostem a vládám. Dle jejich tvrzení totiž společnost používá nevhodné praktiky při výpočtu licenčních poplatků. A právě těmito stížnostmi se s velkou pravděpodobností budou zabývat soudy v různých zemích.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Nezavidim splocnosti. Zacina sa kopec problemov na nich valit. Asi ich chce niekto kupit. Toto su zname praktiky CIA z vojen vo svete.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat