reklama

Google Assistant bude přirozenější díky WaveNet

Google Assistant bude přirozenější díky WaveNet
2017-10-20T06:59:41+01:00
• 20. 10. 2017

O tom, že Google využívá ve svých službách umělou inteligencí není překvapením. Ostatně v minulosti jsme o tom již několikrát psali. Nově se vývojáři v DeepMind zaměřili na hlasového asistenta Google Assistant, který by měl být zase o chlup přirozenější, než tomu je nyní.

Pro tyto účely využila společnost technologii WaveNet. Ta využívá množinu hlasových nahrávek pořízené jednou osobou a kombinuje to s počítačem generovaným jazykem. Počítač je schopen vytvořit až 16 000 ukázek za pouhou vteřinu. WaveNet momentálně pracuje s obrovskou množinou ukázek řeči. Za více než 12 měsíců dokázala společnost pomocí této technologie identifikovat tóny mezi jednotlivými slovy tak, aby řeč působila přirozeně.

Novinka je prozatím využita pro angličtinu a japonštinu. Další jazyky budou zřejmě v budoucnu následovat. Zatím však není jasno kdy. O dalším rozšíření vás samozřejmě budeme informovat.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim