reklama

Apple odkoupil společnost Regaind pro rozpoznávání obsahu v rámci fotografií

Apple odkoupil společnost Regaind pro rozpoznávání obsahu v rámci fotografií
2017-10-02T17:00:10+01:00
• 2. 10. 2017

Americká společnost sídlící v Cupertinu získala firmu Regaind, což je francouzský startup zbývající se používání API pro rozpoznávání obsahu v rámci fotografií. S touto informací přišel zahraniční server TechCrunch. Apple navíc vydala oficiální potvrzení.

„Společnost Apple nakupuje čas od času firmy menších technologií a obecně o nich nehovoříme, a to ani o našich cílech a plánech.“

Regaind je o krok dále než Apple

Apple již na svých fotografiích přináší funkce pro hledání předmětů, jako jsou psi a západy slunce. Funkce Apple Memories navíc inteligentně vytváří kolekce fotografií založených na kontextu. Nicméně, společnost TC upozorňuje, že Regaind poskytuje technologie, které v současné době nejsou v iOS používány:

„Regaind jde ještě o krok dále a může vám říct technické a estetické hodnoty vašich fotek. Například, pokud fotografujete spoustu obrázků v režimu burst, Regaind automaticky najde nejlepší snímek a použije ho jako hlavní obrázek v knihovně fotografií. Regaind také dokáže skrýt duplikáty.“

Je zajímavé, že Regaind také analyzuje vaši tvář, aby zjistil, jakého jste pohlaví, kolik je vám let a jakými emocemi procházíte. Není jasné, jestli má Apple dostatek času na to, aby využil Regaind pro iOS 11. Apple však může kombinovat technologii Regaind s novým senzorem Face ID v iPhonu X, například pro posílení výrazů animoji v obličeji. A jsme si jisti, že toho přijde více.

Apple má řadu dalších strojů pro učení a tzv. obličejových firem, které v minulosti získala, včetně Emotient, Perceptio a Turi.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim