reklama

Twitter uvedl Lite aplikaci pro Android

Twitter uvedl Lite aplikaci pro Android
2017-09-25T07:00:42+01:00
• 25. 9. 2017
1

Aplikace pro mobilní telefony jsou čím dál více sofistikovanější a nabízejí nejen zajímavé funkce, ale také relativně propracovaný design. Bohužel s tím roste i náročnost na smartphony, zejména pak na úložiště. Když k tomu připočítáme datovou spotřebu, nelze se divit, že firmy začínají vyvíjet i odlehčené verze. Nyní jsme se dočkali Twitter Lite, jejíž cílem je snížit co nejvíce nároky na mobilní telefon a spotřebovaná data.

Běžná aplikace Twitter už dávno překročila velikost 100 MB a s podporou videí a animovaných gifů umí být značně náročná. Twitter Lite zabírá na zařízení jen zlomek velikosti a nabízí odlehčené prostředí.

Twitter vs. Twitter Lite

Prostředí Twitter Lite je velmi jednoduché a například při posílání příspěvků nabízí pouze sdílení ankety nebo obrázku. V nastavení navíc můžete najít volbu, aby se v hlavním streamu neobjevovaly obrázky. U příspěvků se první dozvíte, jakou má fotka velikost, a až na klepnutí dojde ke stažení.

Nová aplikace je k dispozici jen pro Filipíny, ale pokud si ji chcete vyzkoušet, můžete si stáhnout instalační APK balíček. Zatím se neví, jestli dojde k většímu rozšíření, Twitter Lite se bere zatím jen jako experiment. O jeho budoucnosti se rozhodne později.

logo-app Twitter Lite Twitter, Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ota Navrátil

VIP 25. 9. 2017, 7:15
Android aplikace

Jasně. Primárně se cílí na země s horším pokrytím a rychlostmi. Bohužel „vyspělé“ země mají taky velká omezení jako FUP. Smartphony zase baterii. Myslím si, že všichni máme zájem o lite verze. Nechápu proč FB, G, To a jiní se zdráhají je nasadit v globálním měřítku.
Jinak ale za vývoj palec nahoru.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim