reklama

Xiaomi připravuje Mi 6C s novým procesorem

Xiaomi připravuje Mi 6C s novým procesorem
2017-08-05T09:27:13+01:00
• 5. 8. 2017

Ke konci minulého měsíce byl představen smartphone Xiaomi Mi 5x a v dohledné době bychom se měli dočkat dalšího modelu, který též zapadne do střední třídy. Zde se bavíme o Xiaomi Mi 6C. Základní model by měl být dostupný v cenové rovině 2000 juanů, což je v přepočtu přibližně 6500 Kč. Vybavenější verze pak bude stát 2500 juanů (cca 8 200 Kč).

Stejně jako u top modelu, ani zde nemá být konektor na sluchátka. Na vše by vám měl vystačit USB-C konektor (kde je bezztrátový přenos zvuku) či případně bezdrátová sluchátka. Zatím neznáme úhlopříčku displeje, ale rozlišení by mělo být ve Full HD. Čtečka otisků prstů má být umístěna pod displejem.

Výkon by měl zajišťovat zatím nepředstavený procesor Surge S2 z dílny Xiaomi. Nabídne osm jader ve dvou clusterech – 4x Cortex-A73 (2,2 GHz) + 4x Cortex-A53 (1,8 GHz). Jedná se tak o vylepšenou verzi Surge S1. Základní model nabídne 4 GB RAM a 64GB úložiště. Vybavenější verze pak bude mít 6 GB RAM a dvojnásobný prostor pro data. Systém bude s největší pravděpodobností postaven na Androidu 7 spolu s novou nástavbou MIUI 9.

Zatím se neví, jestli Mi 6C zapadne do kategorie mobilů s duálním fotoaparátem na zádech. Některé zdroje hovoří o zakomponování menšího foťáku hned vedle blesku, který bude sloužit čistě pro zajišťování hloubky, tedy pro efekt bokeh. Pravděpodobnější je ale verze, že vedle blesku se nachází laserové ostření.

K představení novinky by mělo dojít v horizontu dvou měsíců. Uvidíme, s čím se nakonec Xiaomi vytasí.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim