reklama

Čínští výrobci nejsou originální, Oukitel nyní kopíruje Sony se staromódním designem aktualizováno

Čínští výrobci nejsou originální, Oukitel nyní kopíruje Sony se staromódním designem [aktualizováno]
2017-09-03T13:41:11+01:00
• 5. 8. 2017
4

Aktualizováno 16.8.

Oukitel odhalil kompletní specifikace telefonu K3. Bude disponovat 4 GB operační paměti a 64 GB vnitřního úložiště. Procesor je od Mediateku MT6750T s osmi jádry. Baterie disponuje rychlonabíjením 9V/2A, které by mělo zaručit plné nabití do dvou hodin. Cena byla ustanovena na necelých 160 dolarů čili 3500 Kč.

Původní článek 16.8. 2017

ÄŚĂ­nská firma Oukitel je známá hlavnÄ› pro prvnĂ­ telefon na svÄ›tÄ›, kterĂ˝ má baterii s 10000 mAh. Firma se nynĂ­ rozhodla, Ĺľe bude dobrĂ© pokusit se okopĂ­rovat design jinĂ© znaÄŤky. A rozhodla se pro Sony, pro znaÄŤku, která jiĹľ nÄ›kolik let svĹŻj design neobnovila a má stále svĹŻj, pro nÄ›koho staromĂłdnĂ­, vzhled. Oukitel pĹ™icházĂ­ na trh s modelem K3, kde hlavnĂ­m lákadlem je právÄ› „okopĂ­rovanĂ˝“ design.

Oukitel K3

Zaoblené hrany po obou stranách a kovové prvky

Provedení K3 je plastové s kovovými hranami. Zatím jediné známé zařízení je černé se zlatými okraji. Oukitel mnoho údajů o novém mobilu neprozradil. Vímě, že patří do modelové řady K, kde je hlavní prioritou veliká kapacita baterie. Číslo tři v názvu telefonu by mohlo značit kapacitu s 3000 mAh, avšak to by byl nejslabší model v této řadě. Zatím nejnižší kapacita v řadě K je 4000 mAh a tak tento model bude mít větší, celkem 6000 mAh. To se pravděpodobně promítne i na výsledné váze telefonu, která se asi přiblíží ke 200 g.

Mezi další známĂ© Ăşdaje patří 5,5″ FHD displej od Sharpu s tvrzenĂ˝m sklem od Asahi Glass. Dále dva duálnĂ­ fotoaparáty, na zadnĂ­ stranÄ› 16 a 16 MPx a na pĹ™ednĂ­ stranÄ› 16 a 2 MPx (ty budou pravdÄ›podobnÄ› interpolovány na 5 MPx). ÄŚoÄŤky budou pravdÄ›podobnÄ› od Sony, jelikoĹľ ty velice ÄŤasto Oukitel používá ve svĂ˝ch telefonech. Dle dostupnĂ˝ch informacĂ­ bude mĂ­t Android 7 s vlastnĂ­ mĂ­rnou Ăşpravou od vĂ˝robce.

Oukitel K3

Společnost sází na to, že se připodobní modelům od značky Sony. Ale má obdélníkový telefon s ostře vypadajícími hornímu hranami a mírně zahnutým displejem a se zahnutými zády smysl v roce 2017? Spolu s větším čelem i bradou nová K3 z části připomíná značku Sony, ale jaký to má význam? Stavět prodej telefonu jenom na tom, že vypadá jako telefon jiné značky? Navíc záda jsou udělána z lesklého černého povrchu, což zase připomíná iPhone 7. Jestli Oukitel s tímto telefonem prorazí, není předvídatelné. Cena Oukitelu K3 nebyla doposud zveřejněna, avšak cenová hranice telefonů řady K se pohybuje do částky 6-7 tisíc Kč.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Karel ÄŚapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Petr Majernik

10. 1. 2018, 19:55

Vlastnim oukitel u11a za tu cenu bez konkurence

Ivo Drábek

6. 8. 2017, 9:19

KoneÄŤnÄ› nÄ›co, co nevypadá jak všechno ostatnĂ­…

Martin Jeřábek

5. 8. 2017, 11:38

Mne to Sony vůbec nepřipomíná ale vůbec.

Karel ÄŚapka

VIP 5. 8. 2017, 12:46

Ani se vám nedivím. Marketingové cesty firmy jsou občas nepochopitelné. Avšak, když se na to zaměříte pořádně, tk to tam trochu vidíte.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim