reklama

Čínští výrobci nejsou originální, Oukitel nyní kopíruje Sony se staromódním designem aktualizováno

Čínští výrobci nejsou originální, Oukitel nyní kopíruje Sony se staromódním designem [aktualizováno]
2017-09-03T13:41:11+01:00
• 5. 8. 2017
4

Aktualizováno 16.8.

Oukitel odhalil kompletní specifikace telefonu K3. Bude disponovat 4 GB operační paměti a 64 GB vnitřního úložiště. Procesor je od Mediateku MT6750T s osmi jádry. Baterie disponuje rychlonabíjením 9V/2A, které by mělo zaručit plné nabití do dvou hodin. Cena byla ustanovena na necelých 160 dolarů čili 3500 Kč.

Původní článek 16.8. 2017

ÄŚĂ­nská firma Oukitel je známá hlavnÄ› pro prvnĂ­ telefon na svÄ›tÄ›, kterĂ˝ má baterii s 10000 mAh. Firma se nynĂ­ rozhodla, Ĺľe bude dobrĂ© pokusit se okopĂ­rovat design jinĂ© znaÄŤky. A rozhodla se pro Sony, pro znaÄŤku, která jiĹľ nÄ›kolik let svĹŻj design neobnovila a má stále svĹŻj, pro nÄ›koho staromĂłdnĂ­, vzhled. Oukitel pĹ™icházĂ­ na trh s modelem K3, kde hlavnĂ­m lákadlem je právÄ› „okopĂ­rovanĂ˝“ design.

Oukitel K3

Zaoblené hrany po obou stranách a kovové prvky

Provedení K3 je plastové s kovovými hranami. Zatím jediné známé zařízení je černé se zlatými okraji. Oukitel mnoho údajů o novém mobilu neprozradil. Vímě, že patří do modelové řady K, kde je hlavní prioritou veliká kapacita baterie. Číslo tři v názvu telefonu by mohlo značit kapacitu s 3000 mAh, avšak to by byl nejslabší model v této řadě. Zatím nejnižší kapacita v řadě K je 4000 mAh a tak tento model bude mít větší, celkem 6000 mAh. To se pravděpodobně promítne i na výsledné váze telefonu, která se asi přiblíží ke 200 g.

Mezi další známĂ© Ăşdaje patří 5,5″ FHD displej od Sharpu s tvrzenĂ˝m sklem od Asahi Glass. Dále dva duálnĂ­ fotoaparáty, na zadnĂ­ stranÄ› 16 a 16 MPx a na pĹ™ednĂ­ stranÄ› 16 a 2 MPx (ty budou pravdÄ›podobnÄ› interpolovány na 5 MPx). ÄŚoÄŤky budou pravdÄ›podobnÄ› od Sony, jelikoĹľ ty velice ÄŤasto Oukitel používá ve svĂ˝ch telefonech. Dle dostupnĂ˝ch informacĂ­ bude mĂ­t Android 7 s vlastnĂ­ mĂ­rnou Ăşpravou od vĂ˝robce.

Oukitel K3

Společnost sází na to, že se připodobní modelům od značky Sony. Ale má obdélníkový telefon s ostře vypadajícími hornímu hranami a mírně zahnutým displejem a se zahnutými zády smysl v roce 2017? Spolu s větším čelem i bradou nová K3 z části připomíná značku Sony, ale jaký to má význam? Stavět prodej telefonu jenom na tom, že vypadá jako telefon jiné značky? Navíc záda jsou udělána z lesklého černého povrchu, což zase připomíná iPhone 7. Jestli Oukitel s tímto telefonem prorazí, není předvídatelné. Cena Oukitelu K3 nebyla doposud zveřejněna, avšak cenová hranice telefonů řady K se pohybuje do částky 6-7 tisíc Kč.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Karel ÄŚapka

Třiadvacetiletý absolvent žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se o moderní technologie, sociální sítě a má rád focení. Vždy si najde chvilku na čtení a baví ho učit se novým věcem. Zajímají jej dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Petr Majernik

10. 1. 2018, 19:55

Vlastnim oukitel u11a za tu cenu bez konkurence

Ivo Drábek

6. 8. 2017, 9:19

KoneÄŤnÄ› nÄ›co, co nevypadá jak všechno ostatnĂ­…

Martin Jeřábek

5. 8. 2017, 11:38

Mne to Sony vůbec nepřipomíná ale vůbec.

Karel ÄŚapka

5. 8. 2017, 12:46

Ani se vám nedivím. Marketingové cesty firmy jsou občas nepochopitelné. Avšak, když se na to zaměříte pořádně, tk to tam trochu vidíte.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit