reklama

Čínští výrobci nejsou originální, Oukitel nyní kopíruje Sony se staromódním designem aktualizováno

Čínští výrobci nejsou originální, Oukitel nyní kopíruje Sony se staromódním designem [aktualizováno]
2017-09-03T13:41:11+02:00
• 5. 8. 2017
4

Aktualizováno 16.8.

Oukitel odhalil kompletní specifikace telefonu K3. Bude disponovat 4 GB operační paměti a 64 GB vnitřního úložiště. Procesor je od Mediateku MT6750T s osmi jádry. Baterie disponuje rychlonabíjením 9V/2A, které by mělo zaručit plné nabití do dvou hodin. Cena byla ustanovena na necelých 160 dolarů čili 3500 Kč.

Původní článek 16.8. 2017

Čínská firma Oukitel je známá hlavně pro první telefon na světě, který má baterii s 10000 mAh. Firma se nyní rozhodla, že bude dobré pokusit se okopírovat design jiné značky. A rozhodla se pro Sony, pro značku, která již několik let svůj design neobnovila a má stále svůj, pro někoho staromódní, vzhled. Oukitel přichází na trh s modelem K3, kde hlavním lákadlem je právě „okopírovaný“ design.

Oukitel K3

Zaoblené hrany po obou stranách a kovové prvky

Provedení K3 je plastové s kovovými hranami. Zatím jediné známé zařízení je černé se zlatými okraji. Oukitel mnoho údajů o novém mobilu neprozradil. Vímě, že patří do modelové řady K, kde je hlavní prioritou veliká kapacita baterie. Číslo tři v názvu telefonu by mohlo značit kapacitu s 3000 mAh, avšak to by byl nejslabší model v této řadě. Zatím nejnižší kapacita v řadě K je 4000 mAh a tak tento model bude mít větší, celkem 6000 mAh. To se pravděpodobně promítne i na výsledné váze telefonu, která se asi přiblíží ke 200 g.

Mezi další známé údaje patří 5,5″ FHD displej od Sharpu s tvrzeným sklem od Asahi Glass. Dále dva duální fotoaparáty, na zadní straně 16 a 16 MPx a na přední straně 16 a 2 MPx (ty budou pravděpodobně interpolovány na 5 MPx). Čočky budou pravděpodobně od Sony, jelikož ty velice často Oukitel používá ve svých telefonech. Dle dostupných informací bude mít Android 7 s vlastní mírnou úpravou od výrobce.

Oukitel K3

Společnost sází na to, že se připodobní modelům od značky Sony. Ale má obdélníkový telefon s ostře vypadajícími hornímu hranami a mírně zahnutým displejem a se zahnutými zády smysl v roce 2017? Spolu s větším čelem i bradou nová K3 z části připomíná značku Sony, ale jaký to má význam? Stavět prodej telefonu jenom na tom, že vypadá jako telefon jiné značky? Navíc záda jsou udělána z lesklého černého povrchu, což zase připomíná iPhone 7. Jestli Oukitel s tímto telefonem prorazí, není předvídatelné. Cena Oukitelu K3 nebyla doposud zveřejněna, avšak cenová hranice telefonů řady K se pohybuje do částky 6-7 tisíc Kč.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Petr Majernik

10. 1. 2018, 19:55

Vlastnim oukitel u11a za tu cenu bez konkurence

Ivo Drábek

6. 8. 2017, 9:19

Konečně něco, co nevypadá jak všechno ostatní…

Martin Jeřábek

5. 8. 2017, 11:38

Mne to Sony vůbec nepřipomíná ale vůbec.

Karel Čapka

VIP 5. 8. 2017, 12:46

Ani se vám nedivím. Marketingové cesty firmy jsou občas nepochopitelné. Avšak, když se na to zaměříte pořádně, tk to tam trochu vidíte.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat