reklama

Duo získává nové funkce, mění se rozhraní a notifikace

Duo získává nové funkce, mění se rozhraní a notifikace
2017-08-22T08:25:42+02:00
• 22. 8. 2017
3

Nedávno jsme se dočkali Google Allo pro prohlížeč. Sice jen velmi omezeně, a to čistě jen pro Chrome, žádný další prohlížeč, ani ty založené na Chromiu, nejsou podporovány. Nyní se nových funkcí dočkává i sourozenecká aplikace Duo. Ta sice není dostupná v desktopové verzi pro prohlížeč, ale stále pro mobilní telefony. Nedávno však dostala menší aktualizaci, kde se připravuje na příchod Androidu 8.

Menší změna prostředí

Duo se ve verzi 16 dočkalo hned tří změn. První přidává novou notifikaci, další upravuje kanály notifikací a třetí změna upravuje polohu a podobu tlačítka na překlikávání mezi videem a zvukem.

Do nastavení byla přidána nová kolonka, která nese název Special events & topics (speciální události a témata), která má popis suggestions on when to use Duo (což v překladu znamená „návrhy, kdy použít Duo). Nadpis a popisek nové funkce k sobě moc nepasuje a tak nevíme přesně, co daná možnost bude přesně dělat. Pravděpodobně zobrazí uživateli notifikaci podle údajů v Google Kalendáři, kdy se aplikaci bude zdát vhodné ji k uvedenému bodu v kalendáři využít.

Další novinka upravuje pro Android O/8 notifikace, kde je možné si v nastavení aplikace vybrat přímo ty typy notifikací, které chcete dostávat. Zda vás zajímají hovory, nebo audio zprávy nebo novinky po aktualizaci v aplikaci. Duo jde tak ve stopách nedávno aktualizovaných aplikací Messeges a Gmail.

Poslední část aktualizace se týká upraveného rozhraní pro přepínání mezi audio hovorem a video hovorem. Na obrázku vlevo je současná verze, uprostřed je nová verze a vpravo je nová verze na starém UI.

DUO v16

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Hurrrá. Čekal jsem, že se dozvím, co je to vlastně za apku. No nic, tak se mrknu jinam….

Karel Čapka

VIP 22. 8. 2017, 23:28

O Duu jsme již několikrát psali. Jde o aplikaci na snadné provedení audio či video hovoru mezi přáteli. obdoba FaceTime

René Fírek

22. 8. 2017, 8:41

Snad se to začne používat, držím tomu palce.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat