reklama

Do Androidu zamíří indikátor baterie Bluetooth zařízení

Do Androidu zamíří indikátor baterie Bluetooth zařízení
2017-08-01T07:00:27+01:00
• 1. 8. 2017

Možná znáte situaci, kdy si nejste jisti, jak moc je nabité zařízení připojené skrze Bluetooth k vašemu mobilu. Pakliže neobsahuje jakoukoliv indikaci, raději jej připojíte k nabíječce, aspoň pro jistotu. Vlastníte-li smartphone, který ukazuje úroveň nabití baterie v Bluetooth zařízení, patříte mezi ty šťastnější. Výrobce takového mobilu se rozhodl implementovat navíc tuto funkcionalitu.

Aplikace BatON

Bohužel zde není podpora v čistém Androidu. Indikace lze docílit aplikacemi třetích stran, ale ty nepracují mnohdy správně a někdy způsobují problémy (například aplikace BatON). Naštěstí se ukazuje, že Google implementuje nové API, které poskytne informace o stavu baterie v Bluetooth zařízení.

V současnosti se novinka objevila v AOSP (Android Open Source Project), takže výrobci budou moci implementovat zobrazování nabití připojeného zařízení do svých smartphonů a tabletů – nebudou muset vymýšlet svůj vlastní způsob. Bohužel to ale neznamená, že nadcházející Android 8.0 bude disponovat touto funkcí. V současnosti je k dispozici poslední vývojářská verze s finálním API, přičemž indikace nabití chybí.

Je tak pravděpodobné, že se nové API objeví až s další verzí operačního systému. XDA Developers předpokládají, že bychom se mohli dočkat v rámci Androidu 8.1.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim