Široký výběr aplikací, nejen pro amatérské fotografy iOS

Široký výběr aplikací, nejen pro amatérské fotografy [iOS]
2017-07-21T06:40:18+02:00
• 22. 7. 2017
2

Jestliže rádi pořizujete se svým mobilním telefonem fotografie, jistě jste vyzkoušeli mnoho aplikací pro úpravu snímků. Všeobecně se v poslední době říká, že člověk nemůže mít velké fotografické zkušenosti, pokud nevyzkoušel některou z mobilních aplikací pro pořizování fotek.

Navíc, samotná nativní aplikace Fotoaparát od Applu není zase tak dobrá, jak se mnohdy uvádí. Jedna z mých oblíbených je například Halide, neboť kombinuje všechny základní funkce v jednoduchém a snadno použitelném designu. A právě podobným aplikacím nyní věnujeme kousek prostoru. 

Halide

Jak jsem již uváděl výše, Halide perfektně kombinuje všechny základní funkce, jako je nastavení expozice nebo manuální ostření, ISO, vyvážení bílé barvy, živého histogramu a RAW zachycení. K dispozici je navíc také 3×3 mřížka s takzvaným hladinoměrem pro vertikální a horizontální orientaci. Co se nám v redakci například líbí, je, že na iPhone 7 Plus si můžete vybrat, ze kterého objektivu bude fotografie pořízena. Zvolíte-li 2x zoom, fotoaparát automaticky přepne na druhou čočku, a to v libovolných světelných podmínkách, což ve Fotoaparátu od Applu možné není.

Celkově je aplikace od Applu v tomto ohledu velmi „chudá“, a to je dle mého názoru velká škoda. Já osobně bych byl rád, kdybychom se v budoucnu dočkali chytřejší nativní aplikace. Na druhou stranu by zřejmě zaniklo spoustu vývojářských studií, protože Apple by je tímto krokem distancoval, svým způsobem. Nicméně, aplikaci mohu s radostí doporučit. Lidé z Instagramu vaši kreativitu jistě ocení.

logo-app Halide - RAW Manual Camera Developer Zdarma iOS

Snapseed

Dle mého názoru velmi trestně nedoceněná aplikace, Snapseed je totiž v praxi „zatraceně“ schopný editor obrázků. Ze široké škály možností pro úpravu fotografií je k dispozici extrémně použitelné a snadné rozhraní aplikace. V jednoduchosti je prostě síla, což ocení především začínající uživatelé. Navíc je Snapseed hojně užíván i profesionálními fotografy.

Aplikace disponuje editorem RAW, který pracuje nejen s RAW snímky z vestavěného fotoaparátu, ale také z populárních DSLR fotoaparátů.

logo-app Snapseed Developer Zdarma iOS

VSCO

Síla této aplikace spočívá především v nádherné kvalitně filtrů, které máte k dispozici již při prvním spuštění. Na trhu je velké množství podobných aplikací, jež nabízejí dokonce i levnější filtry, ovšem ty mnohdy nabízejí nehezké barevné kombinace, které nikdo z profesionálních řad používat nechce. To je ovšem opak VSCO. Aplikace v základní verzi nabízí několik sad zajímavých filtrů, ovšem rozšířit si je můžete za menší poplatek.

logo-app VSCO Developer Zdarma iOS

Retouch

Jestliže jste pořídili fotografii, na které se nachází nepříjemně vypadající elektrické nebo telefonní linky, zbystřete. V obchodu s aplikacemi existuje aplikace pod názvem Retouch. Již z názvu napovídá, že její hlavní činností bude retuš. Ta disponuje až neuvěřitelně chytrým algoritmem, který dokáže tyto nepříjemné předměty odstranit jedním dotykem. Ne vždy funguje na 100 %, ale když jde vše podle plánu, pracuje až překvapivě dobře.

logo-app TouchRetouch Developer Zdarma iOS

Over

Pokud jste někdy chtěli mít vlastní zprávu napsanou v různých obrazcích, aplikace Over je přesně pro vás. „Appka“ obsahuje desítky obrazců, tvarů a v neposlední řadě styly písmen. S těmito funkcemi můžete být velmi kreativní. Ve výsledku máte možnost vytvořit perfektní a zajímavé obrazce s vlastním textem.

logo-app Over Edit & Add Text to Photos Developer Zdarma iOS

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Nejdříve by to chtělo prověřit ceny.

Zdeněk Koutský

VIP 23. 7. 2017, 15:05

Ceny jsme prověřovali, ovšem problém je na straně Applu. Ten totiž stále neumí HTTPS, tudíž se Vám na našem webu ukazuje cena: zdarma.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat