reklama

Windows Phone klesl k 0,1% podílu

Windows Phone klesl k 0,1% podílu
2017-07-27T11:55:48+01:00
• 27. 7. 2017

Nejnovější statistiky od společnosti IDC zaměřené na operační systémy a výrobce chytrých telefonů nám až nyní přináší přesná čísla o jejich podílech na mobilním trhu za první čtvrtletí roku 2017. U operačních systémů se s největší pravděpodobností naposledy setkáváme s Windowsem, protože klesl doslova na úplné dno. Od teď půjde jen o přetahovanou mezi zeleným Androidem a jablečným iOS.

Klesá i iOS

Zatímco systém Android od posledního čtvrtletí nabral pár procent (3,6 %) nahoru, tak naopak iOS ztratilo 3,5 %. Nejsmutnější pohled připadá na Windows, který klesl z 0,2 na konečných 0,1 % a nic nebrání tomu, aby jeho hodnota byla příště započtena pouze mezi ostatní platformy. Systém Windows potkal podobný scénář jako ostružinové BlackBerry, které se také postupně vytratilo ze všech možných statistik.

Mezi jednotlivými výrobci se nejvíce dařilo Samsungu, neboť dohnal propad vzniklý modelem Note 7 a dosáhl na 5,3 % nárůst. Poté následují propady druhého Applu (3,5 %), třetího Huaweie (0,5 %) a pátého Vivo (0,2). Jediný Oppo na čtvrté příčce si dlouhodobě drží nárůst, přičemž v tomto čtvrtletí to dělá 0,2 %. Nakonec bude ještě velmi zajímavé sledovat další působení Microsoftu v mobilním odvětví.

Zdroje: idc.com, idc.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim