reklama

Fairphone 1 hlásí svůj konec kvůli dodavatelům

Fairphone 1 hlásí svůj konec kvůli dodavatelům
2017-07-31T08:40:08+01:00
• 31. 7. 2017

První generace modelu Fairphone z roku 2013 měla dokázat, že lze vyrobit chytrý telefon s co nejmenším zatížením na životní prostředí. Nicméně nejnovější zpráva vydaná samotným výrobcem oficiálně oznamuje ukončení jeho další podpory. Koná tak ani ne z vlastní iniciativy, jako z důvodu technologického pokroku při výrobě jednotlivých prvků, která za 4 roky působení určitě podstatně pokročila dál.

V tiskové zprávě hovoří o ukončení prodeje náhradních dílů pro Fairphone 1, což s sebou přináší také přerušení vývoje aktualizace softwaru Android na verzi 4.4.4 KitKat. Generální ředitel prozradil, že většina náhradních dílů byla postupně vyřazena z výroby u samotných dodavatelů. Ani po přezkoumání všech možností včetně těch finančních a zohlednění minima objednávek potřebných k výrobě nových dílů je toto už nad rámec toho, co si mohou dovolit.

Každopádně výrobce dále vybízí současné majitele, aby nepřestali používat první generaci a zároveň se drželi tipů pro údržbu, které rozesílali všem prostřednictvím emailu. Do dnešního dne bylo prodáno celkem 60 000 zařízení. Ovšem není zcela přesně jasné, kolik z nich je stále v plném provozu. Nakonec zůstává otázkou, zda podobný scénář zanedlouho nečeká i druhou generaci z června roku 2015.

Zdroj: fairphone.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim