reklama

Fairphone 1 hlásí svůj konec kvůli dodavatelům

Fairphone 1 hlásí svůj konec kvůli dodavatelům
2017-07-31T08:40:08+02:00
• 31. 7. 2017

První generace modelu Fairphone z roku 2013 měla dokázat, že lze vyrobit chytrý telefon s co nejmenším zatížením na životní prostředí. Nicméně nejnovější zpráva vydaná samotným výrobcem oficiálně oznamuje ukončení jeho další podpory. Koná tak ani ne z vlastní iniciativy, jako z důvodu technologického pokroku při výrobě jednotlivých prvků, která za 4 roky působení určitě podstatně pokročila dál.

V tiskové zprávě hovoří o ukončení prodeje náhradních dílů pro Fairphone 1, což s sebou přináší také přerušení vývoje aktualizace softwaru Android na verzi 4.4.4 KitKat. Generální ředitel prozradil, že většina náhradních dílů byla postupně vyřazena z výroby u samotných dodavatelů. Ani po přezkoumání všech možností včetně těch finančních a zohlednění minima objednávek potřebných k výrobě nových dílů je toto už nad rámec toho, co si mohou dovolit.

Každopádně výrobce dále vybízí současné majitele, aby nepřestali používat první generaci a zároveň se drželi tipů pro údržbu, které rozesílali všem prostřednictvím emailu. Do dnešního dne bylo prodáno celkem 60 000 zařízení. Ovšem není zcela přesně jasné, kolik z nich je stále v plném provozu. Nakonec zůstává otázkou, zda podobný scénář zanedlouho nečeká i druhou generaci z června roku 2015.

Zdroj: fairphone.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim