Fairphone 1 hlásí svůj konec kvůli dodavatelům

Fairphone 1 hlásí svůj konec kvůli dodavatelům
2017-07-31T08:40:08+02:00
• 31. 7. 2017

První generace modelu Fairphone z roku 2013 měla dokázat, že lze vyrobit chytrý telefon s co nejmenším zatížením na životní prostředí. Nicméně nejnovější zpráva vydaná samotným výrobcem oficiálně oznamuje ukončení jeho další podpory. Koná tak ani ne z vlastní iniciativy, jako z důvodu technologického pokroku při výrobě jednotlivých prvků, která za 4 roky působení určitě podstatně pokročila dál.

V tiskové zprávě hovoří o ukončení prodeje náhradních dílů pro Fairphone 1, což s sebou přináší také přerušení vývoje aktualizace softwaru Android na verzi 4.4.4 KitKat. Generální ředitel prozradil, že většina náhradních dílů byla postupně vyřazena z výroby u samotných dodavatelů. Ani po přezkoumání všech možností včetně těch finančních a zohlednění minima objednávek potřebných k výrobě nových dílů je toto už nad rámec toho, co si mohou dovolit.

Každopádně výrobce dále vybízí současné majitele, aby nepřestali používat první generaci a zároveň se drželi tipů pro údržbu, které rozesílali všem prostřednictvím emailu. Do dnešního dne bylo prodáno celkem 60 000 zařízení. Ovšem není zcela přesně jasné, kolik z nich je stále v plném provozu. Nakonec zůstává otázkou, zda podobný scénář zanedlouho nečeká i druhou generaci z června roku 2015.

Zdroj: fairphone.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat