reklama

Apple chce snížit závislost na Samsungu, tentokrát ohledně OLED panelů

Apple chce snížit závislost na Samsungu, tentokrát ohledně OLED panelů
2017-07-25T08:45:25+01:00
• 25. 7. 2017

Letos Apple hodlá pĹ™edstavit iPhone s OLED panelem – doposud používal technologii IPS. Dle dostupnĂ˝ch informacĂ­ bude novĂ© displeje dodávat exkluzivnÄ› Samsung, kterĂ˝ je na tomto poli dominantnĂ­m hráčem. JiĹľ nynĂ­ se objevujĂ­ informace, Ĺľe příštĂ­ rok by dodávky mohla vykrĂ˝vat i spoleÄŤnost LG Display.

Jelikož Apple nikdy nechce být závislý pouze na jednom dodavateli konkrétních komponentů, pravděpodobně se pustí do vývoje vlastní OLED technologie, respektive displejů. Neočekává se, že by si je vyráběl sám, jelikož investice do továren jsou příliš velké a Applu by se nemusela vyplatit výroba jen pro vlastní použití.

Cupertinská společnost údajně nakoupila stroje potřebné pro vývoj vlastní OLED technologie. Jakmile vyvine své displeje, pravděpodobně zaúkoluje jinou společnost, která je bude vyrábět za použití technologie Applu.

V celém procesu vývoje se může naskytnout mnoho překážek, proto není jisté, jestli se to Applu podaří. Pakliže by uspěl, může trvat i dva roky, než v iPhonech najdeme displeje vyvinuté touto společností.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim