reklama

Samsung chystá vlastní grafiku S-GPU, objeví se v Galaxy S9 spekulace

Samsung chystá vlastní grafiku S-GPU, objeví se v Galaxy S9 [spekulace]
2017-06-09T08:49:47+01:00
• 9. 6. 2017

Samsung již dávno není jen běžným výrobcem smartphonů. Jako jeden z mála si navrhuje i vyrábí komponenty (aspoň tedy většinu), a to dokonce i procesory Exynos. Ještě před dvěma lety byl závislý na jádrech Cortex od ARMu, ale právě v roce 2015 představil vlastní s názvem Mongoose.

Začátkem tohoto roku uvedl nový procesor Exynos 8895 s druhou generací Mongoose. Nyní se začínají objevovat informace, že se pracuje i na vlastních grafických čipech. Zatím nesou označení S-GPU a pravděpodobně se objeví už u dalšího top modelu tohoto výrobce. Půjde tak pravděpodobně o Galaxy S9.

Bohužel nejsou známé ani spekulace kolem technických specifikací S-GPU. Na druhou stranu se proslýchá, že by s vývojem mohly pomáhat společnosti jako AMD nebo Nvidia. Možná zde půjde o licencování jejich mobilních grafik (technologií), přičemž si čipy vyrobí sám Samsung pod vlastní značkou a ve svých továrnách.

Jestliže se dočkáme uvedení S-GPU začátkem příštího roku, je velmi pravděpodobné, že se grafiky ukáží jen v modelech, které budou poháněny procesory Exynos. Druhá verze Galaxy S9 se Snapdragony bude obsahovat grafiky Adreno od Qualcommu. Musíme si počkat, jak si povedou verze od Samsungu a jestli nabídnou větší výkon.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim