Novinky v iOS 11 – 1.díl

Novinky v iOS 11 – 1.díl
2017-06-09T09:30:33+02:00
• 9. 6. 2017

iOS 11 review

2

Nová verze operačního systému iOS byla představena toto pondělí, na samotné keynote ale ani zdaleka nebyly představeny všechny nové funkce. V rámci nového menšího seriálu si ukážeme průběžně zajímavé novinky, které objevili vývojáři při používání. Dnes si ukážeme prvních několik zajímavých novinek.

 

Čtení QR kódů

Velmi pozitivní novinkou je čtení QR kódů. Až doposud jste na tuto funkci vždy potřebovali aplikaci třetí strany, nyní je vestavěná přímo do fotoaparátu. Kdykoliv tak namíříte na QR kód, vyskočí vám notifikace dle typu kódu. U kontaktu vám například nabídne jeho přidání do adresáře. V nastavení lze pak tuto funkci vypnout.

 

Přehrávání FLAC formátu

Od nynějška systém má integrovanou podporu pro přehrávání bezztrátového kodeku FLAC. Pro jeho přehrávání je ale nutné využít nový souborový správce dostupný jako samotná aplikace. Výchozí aplikace hudba tento formát zatím nepodporuje.

Podpora GIF formátu ve výchozí galerii

Krom formátu FLAC se iOS 11 naučí také zobrazovat GIF ve výchozí galerii. Nyní v iOS 10 se tyto animované obrázky zobrazují pouze v iMessage (a dalších aplikací třetích stran).

Možnost využít NFC na něco jiného než platby

NFC je v iPhonech již několik let od roku 2014. Do dnešní verze ale tento čip nelze použít k ničemu jinému než k platbám prostřednictvím Apple Pay. Nyní budou moci pouze majitelé iPhonů 7 využít NFC čip ke čtení klasických čipů. Zapisovat do nich ale možné zatím nebude.

Automatické odstranění nepoužívaných aplikací

Ačkoli to může znít jako nežádaná funkce, v praxi se rozhodně může na telefonech s malým úložištěm hodit. Pokud nějakou aplikaci dlouho dobu nepoužíváte (zatím nevíme, jak dlouhá tato doba musí být), tak bude z vašeho telefonu odstraněna. Odstraněna bude ale jen samotná aplikace, uživatelská data zůstanou. Později ji tak kdykoliv po stažení můžete znovu spustit ve stejném stavu, jako jste ji nechali dříve.

Nový ukazatel signálu

Pryč je pět teček symbolizující úroveň signálu, které přišly s iOS 7. Nová verze se opět vrací ke klasickému ukazateli. Na rozdíl od původních verzích iOS zde nalezneme ale jen čtyři čárky místo pěti. Tato změna je pravděpodobně z důvodu iPhonu 8, který bude mít právě v horní části výřez v displeji v místě reproduktoru.

Na Siri nemusíte jen mluvit

Teprve nedávno s touto funkcí přišel Google Assistent a nyní ji dostává i Siri. Na hlasovou asistentku tak nemusíte jen mluvit, ale můžete svůj dotaz i napsat a ona vám zobrazí odpověď.

Zdroje: cultofmac.com, 9to5mac.com, pocketnow.com, ubergizmo.com, macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Senior Editor zaměřující se primárně na recenze, tvorbu obsahu na sociální sítě a náš podcast PZL. Nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Lukáš Hošek

9. 6. 2017, 9:40

nainstaloval jsem vývojářskou verzi na iPad mini 2 a přestal se mi nabíjet .. jinak systém vypadá pěkně a novinky potěší

Miroslav Růžička

VIP 9. 6. 2017, 11:52

je to možné, první vývojářská betaverze bývá velmi nestabilní a ukrývá mnoho chyb, doporučuji počkat alespoň na první veřejnou betu (vyjde pravděpodobně ke konci měsíce) :)

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat