Do Open Connectivity Foundation vstupuje LG a Samsung

Do Open Connectivity Foundation vstupuje LG a Samsung
2017-06-24T08:55:28+02:00
• 24. 6. 2017

Nadace Open Connectivity Foundation (OCF) se konečně dohodla na podmínkách, za jakých jsou ochotny společnosti Samsung a LG začít spolupracovat s ostatními výrobci na standardech pro zařízení typu IoT. Již v letošním roce bychom tak mohli prohlížet obsah lednice od LG na televizorech od Samsungu či naopak. Všeobecně komunikace mezi výrobky stále hodně pokulhává, protože spotřebiče od různých výrobců si vzájemně nerozumí.

Deník The Korea Herald získal od neznámého zdroje informace, že Samsung s LG začnou vyvíjet produkty, které budou konečně certifikovány od OCF. Tím odpadne omezené ovládání doposud vázané jen k jednomu výrobci. Nadaci v současnosti podporuje více 300 producentů, kde nechybí například ani Microsoft, Apple, Philips, Intel, Qualcomm, Logitech, Amazon, Electrolux nebo IKEA.

U jihokorejského Samsungu dojdou první na řadu klimatizace z vyšší třídy, chytré lednice či nejnovější model Galaxy S8. V závěsu mají následovat chytré pračky a kuchyňské spotřebiče. Podobný plán čeká také firmu LG. Závěrečnou hudbou budoucnosti může být, že sušička od LG se vám automaticky nastaví podle toho, jaký prací program zvolíte na pračce od Samsungu.

Zdroj: koreaherald.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat