Aplikace Facebook mění vzhled a doplňuje nové funkce

Aplikace Facebook mění vzhled a doplňuje nové funkce
2017-06-12T07:34:49+02:00
• 12. 6. 2017
2

Facebook neustále mění svoji aplikaci pro mobilní telefony. Nyní se uživatelé dočkali další změny. Jedna se projevila ve změně designu, druhá ve změně ukládání příspěvků a v podobě úpravy fotografických alb.

Změna designu

Na uživatele plnohodnotné aplikace, nikoli verze Lite, čeká úprava designu výběrové lišty, kde byly provedeny změny u čtyř políček v notifikační liště, kde byla provedena změna hlavně u zobrazení žádostí o přátelství a též u ikonky zobrazující seznam položek, ke kterým má uživatel přístup.

Výraznější změny se dočkaly tři ikonky pod každým příspěvkem. Změnou prošlo jak označení „to se mi líbí“, tak ikonka komentování i sdílení. Všechny jsou nyní v tmavé černé barvě.

Vylepšené ukládání příspěvků

Nyní mohou uživatelé kromě ukládání fotografií a videí též ukládat příspěvky textové i ty v podobě check-inů čili zapsání se při navštívení určitého místa. Obměnou též prošla možná úprava a skladování fotografií. Nyní je možné vytvářet tzv. „featured albums“, které mohou upravovat vámi zvolení přátelé. Facebook se snaží, aby lidé více nahrávali fotografie na svou sociální síť, a ponouká uživatele, aby si více pomocí těchto alb uchovali vzpomínky na to, co prožili. Ostatní uživatelé se též mohou přihlásit k pravidelnému odběru těchto fotografických alb od jiných uživatelů.

 

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Robert Pilař

15. 8. 2017, 16:09

Dobry den,ja az dosud takovy vzhled nemam.Pravidelne aktualizuji aplikaci na iPhone 7 Plus.Zkusil jsem odinstalovat a znovu instalovat,stejne nepomohlo,je porad starsi vzhled.Jak toho docilit?Mate nejake reseni?Dekuji

Karel Čapka

VIP 15. 8. 2017, 20:42

Facebook a další aplikace na iOS vždy vypadá jinak (někdy celkově, někdy jen z části), než na Androidu. A tuto změnu jsme zaznamenali na Androidu.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat