reklama

Na trh přichází další telefon s „e-ink“ displejem

Na trh přichází další telefon s „e-ink“ displejem
2017-05-20T19:35:52+00:00
• 10. 5. 2017
Thumbnail1

Čínská společnost Vernee vypustila po dvou měsících od představení na barcelonském veletrhu do prodeje model Thor E, který zaujme velikou 5020 mAh baterií, ale zároveň tenkým tělem 8,2 mm a displejem o úhlopříčce 5 palců. Další zajímavostí by měl být úsporný „e-ink“ displej, který ve své podstatě není vůbec e-inkový, jak je tomu například u Yota Phone 2.

vernee thor E

Parametrově skvělý telefon střední třídy, ovšem společnost je nevyzpytatelná

Vernee je zajímavá čínská společnost, která se snaží vyrábět telefony za co nejnižší možnou cenu, ale zase s kvalitní výbavou. Problémem však je malá velikost firmy, a tak když vydají několik zařízení, nestačí se o ně technická podpora dostatečně starat a pravidelně aktualizovat. Za všechny případy mluví například situace jejich vlajkových lodí. V prosinci představený model Apollo nemá doposud slibovanou aktualizaci na Android 7 a v březnu avizovaný nástupce Apollo 2 stále není v prodeji, protože prý vznikly problémy při výrobě. Zajímavé však je, že dva modely, které nejsou primární pro společnost, Vernee Mars a Vernee Thor již aktualizaci mají. A navíc Thor E disponuje speciálním systém VOS, který je postavený na Android 7.0, a proto není vůbec jisté, jak to bude s aktualizacemi.

Vernee též představilo na MWC v Barceloně model Thor E Plus, ale o tom doposud není známo, kdy a zda vůbec přijde do prodeje. Avšak model Thor E, nástupce loňského Thora, disponuje poměrně zajímavými specifikacemi. Se svými 149 gramy a 5″ úhlopříčkou padne dobře do každé ruky. Disponuje systémem VOS postaveným na Androidu 7, který je poháněn dva a čtvrt roku starým procesorem od MediaTeku MT6753 s osmi jádry. Operační paměť má 3 GB a interní úložiště 16 GB eMMC 5.1. Fotoaparát na zadní straně má 13 MPx, zatímco přední má 5 MPx. Pravděpodobně největším lákadlem, na které společnost sází, je baterie o kapacitě 5020 mAh, která má zaručovat dostatečné množství energie na několik dní.

thor e e-ink displayZajímavostí u tohoto modelu je speciální boční tlačítko, které uživatele přepne do e-ink módu, který následně přestane zobrazovat barvy a ponechá jen monochromatické zobrazení displeje, což vypadá jako e-inkový displej. Dle testování samotné společnosti, což není nijak relevantní údaj, by telefon v tomto plně šetřícím módu měl vydržet s dvaceti procenty baterie další 24 hodin plného používání.

Telefon se začíná prodávat za 110 dolarů, což je v přepočtu na české korunu kolem 2700 Kč. Případný kupující však k této částce musí započíst ještě poplatky poště za celní řízení a DPH.

 

reklama
reklama

Karel Čapka

Třiadvacetiletý absolvent žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se o moderní technologie, sociální sítě a má rád focení. Vždy si najde chvilku na čtení a baví ho učit se novým věcem. Zajímají jej dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Milan Strnadel

11. 5. 2017, 11:52

Monochromatické barvy lze přepnout v každém androidu v nastavení pro vývojáře.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit