reklama

Tizen je na hodinkách populárnější než Android Wear

Tizen je na hodinkách populárnější než Android Wear
2017-05-15T20:45:20+02:00
• 16. 5. 2017
2

Jediné a s největší pravděpodobností poslední chytré hodinky Gear Live od společnosti Samsung se systémem Android Wear máme na trhu již od roku 2014 a zatímco někteří věřili, že jihokorejský producent přinese minimálně jejich nástupce, tak ten v loňském roce oznámil pravý opak. Platforma od Googlu dostala červenou, kdežto systému Tizen se otevřely brány doslova dokořán nejen u chytrých hodinek.

Výrobce jej v současné době nasazuje do všech svých nositelných zařízení a v upravené podobě se s ním dá setkat také v domácích spotřebičích nebo u jiných připojitelných zařízení. Přitom ještě v roce 2016 si mnozí mohli myslet, že hazardují při upřednostnění platformy Tizen, ale podle nejnovějšího výzkumu od Strategy Analytics za uplynulé čtvrtletí se ukázalo jako sázka na jistotu.

Výsledek hraje ve prospěch Tizenu, který dokonce předběhl konkurenční Android Wear. Ten momentálně zaujímá třetí pozici s podílem 18 % a druhá příčka patří Tizenu s 19% podílem. Ke střídání pozic dochází poprvé od čtvrtého čtvrtletí roku 2015. Jasným lídrem se pochopitelně staly hodinky Apple Watch, jejichž podíl je úctyhodných 57 %. Za poslední dva roky podíl Tizenu takřka ztrojnásobil – přesněji z 6,7 % se vyšplhal na 19% podíl.

Zdroj: tizenexperts.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Daniel Rokos

16. 5. 2017, 14:07

To je možný.Mě Tizen stejně jako TouchWiz nesedí.A vždy budu chtít Android Wear.A nejlépe čistej Android

Petr Hošek

16. 5. 2017, 11:51

No asi to bude pravda…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat