reklama

Spreadtrum chce prosadit nový procesor u Samsungu

Spreadtrum chce prosadit nový procesor u Samsungu
2017-05-14T10:32:14+01:00
• 15. 5. 2017

Relativně neznámý producent procesorů Spreadtrum dodává svůj hardware výhradně do telefonů pod platformou Tizen a čínský dodavatel do budoucna doufá v pokračování tohoto partnerství. To jim do pokladny přináší nemalé zisky, i když samotná zařízení jsou dostupná jen na několika trzích. Zatímco společnost Samsung nijak neprezentuje budoucnost Tizenu, tak Spreadtrum by určitě chtěl navázat na současnou spolupráci i díky novému procesoru.

Společnost Spreadtrum uvedla, že bude nadále rozvíjet pokračující partnerství se společností Samsung, a zároveň doufá, že toto partnerství se bude pohybovat v segmentu zařízení od nejnižší až po nejvyšší třídu. Tomu má také napomoci nová čipová sada vyrobená 14nm výrobní technologií, která je osazena osmi jádry založenými na 64bitové architektuře. K němu byl ještě připojen grafický čip PowerVR GT7200 nebo modem podporující LTE 7. kategorie.

Čipset umí dokonce zachytit 3D fotografie s rozlišením až 26 megapixelů, přehrávat videa v UHD kvalitě a nedělají mu problém displeje s WQXGA rozlišením (2560 x 1600 pixelů). Závěrem je dobré zmínit, že procesor má nakopnout Samsung k tomu, aby začal přemýšlet nad lépe vybaveném telefonu. Samotný Samsung doposud nenaznačil nic, co by nasvědčovalo tomu, že mají v přípravě vyšší model s platformou Tizen.

Zdroj: telecom.economictimes.indiatimes.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim