Spreadtrum chce prosadit nový procesor u Samsungu

Spreadtrum chce prosadit nový procesor u Samsungu
2017-05-14T10:32:14+02:00
• 15. 5. 2017

Relativně neznámý producent procesorů Spreadtrum dodává svůj hardware výhradně do telefonů pod platformou Tizen a čínský dodavatel do budoucna doufá v pokračování tohoto partnerství. To jim do pokladny přináší nemalé zisky, i když samotná zařízení jsou dostupná jen na několika trzích. Zatímco společnost Samsung nijak neprezentuje budoucnost Tizenu, tak Spreadtrum by určitě chtěl navázat na současnou spolupráci i díky novému procesoru.

Společnost Spreadtrum uvedla, že bude nadále rozvíjet pokračující partnerství se společností Samsung, a zároveň doufá, že toto partnerství se bude pohybovat v segmentu zařízení od nejnižší až po nejvyšší třídu. Tomu má také napomoci nová čipová sada vyrobená 14nm výrobní technologií, která je osazena osmi jádry založenými na 64bitové architektuře. K němu byl ještě připojen grafický čip PowerVR GT7200 nebo modem podporující LTE 7. kategorie.

Čipset umí dokonce zachytit 3D fotografie s rozlišením až 26 megapixelů, přehrávat videa v UHD kvalitě a nedělají mu problém displeje s WQXGA rozlišením (2560 x 1600 pixelů). Závěrem je dobré zmínit, že procesor má nakopnout Samsung k tomu, aby začal přemýšlet nad lépe vybaveném telefonu. Samotný Samsung doposud nenaznačil nic, co by nasvědčovalo tomu, že mají v přípravě vyšší model s platformou Tizen.

Zdroj: telecom.economictimes.indiatimes.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat