Avast Call Blocker – aplikace, která filtruje telemarketingové hovory

Avast Call Blocker – aplikace, která filtruje telemarketingové hovory
2017-05-02T07:14:15+02:00
• 2. 5. 2017

Asi každý jsme se někdy setkal s nevyžádaným hovorem od marketingových společností, během kterého nám byly nabízeny různé produkty nebo služby. Velmi často se však stává, že právě tyto hovory přijdou v nepravou chvíli a vy je velmi rychle pošlete o dům dál. Právě této problematice se začala věnovat společnost Avast, která v poslední době velmi rozvíjí své portfolio služeb, od aplikace pro úsporu baterie, až po kompletní antivirovou kontrolu.

Avast uvedl do obchodu aplikaci s názvem Call Blocker, tato aplikace pracuje s technologií, kterou si chce Avast nechat patentovat. Technologie má využívat algoritmů na základě strojového učení a veřejných databází čísel. Zároveň však Avast neshromažďuje žádné informace o uživatelích, ani nevyžaduje přístup k adresáři kontaktů.

Aplikace má možnost nastavení, zda na telemarketingové hovory pouze upozorňovat, nebo jej automaticky blokovat. Další funkcí je například takzvaný blacklist, kam si uživatel může vkládat čísla nežádoucích osob, které pak budou také blokovány.

Bohužel je tato služba dostupná pouze pro platformu iOS a také je zpoplatněna, a to necelými 9 eury (241 korun) ročně. Avšak první měsíc je aplikace zcela zdarma. Zda bude tato služba od Avastu, dostupná i na ostatních platformách, je zatím ve hvězdách.

logo-app Avast Call Blocker - Spam Blocking for iOS10 Developer Zdarma iOS

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém iOS, ale předtím nepohrdl žádným Android zařízením. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat