reklama

Porcování Androidu O – aktualizace ovladačů grafiky z Obchodu Play

Porcování Androidu O – aktualizace ovladačů grafiky z Obchodu Play
2017-05-23T07:15:47+02:00
• 23. 5. 2017

Android O přinese spoustu změn, podívejte se třeba na náš seriál Novinky v Androidu O, který už má čtyři díly. V něm vám přinášíme záznam změn, které jsou nové oproti verzi Android Nougat. S jednou důležitou změnou však přišel Android teprve nedávno, kdy představil svůj Projekt Treble, kterým se bude snažit dotlačit na výrobce telefonů, aby rychleji prováděli aktualizace jimi vyrobených zařízení. V usnadnění procesu aktualizace systému by jim moha též pomoci nová funkce, která umožní aktualizaci ovladačů grafického čipu přes Play Store.

android O

Uživatelé jsou od manuální práce s aktualizací ušetřeni

Pro koncového uživatele se ve výsledku nic nemění, nemusí podnikat žádné kroky k tomu, aby aktualizaci provedl. Vše se uskuteční samo, stačí mít povolené automatické aktualizace aplikací v Play Store. Stále však záleží na samotných výrobcích, zda této možnosti využijí, anebo zda aktualizaci grafického ovladače zahrnou do standardní OTA aktualizace. Ty však jsou celkově náročnější, proto pro výrobce mobilních telefonů bude značně jednoduší rozdělit aktualizaci systému přes Obchod Play a OTA balíček.

Jestli tento nový prvek umožňující snadnější instalaci aktualizace a zda pomůže jednodušeji aktualizovat celý systém na novější verzi, se ukáže teprve za pár let. Jestli se novinka ujme a vydaří se její používání, zaznamenají to vlastníci telefonů s Android O, kteří by měli dostávat pravidelné aktualizace grafického čipu, a navíc by jim, též díky Projektu Treble, měl být usnadněn a urychlen přesun na Android 9/P.

Zdroj: ubergizmo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat