reklama

Vhodná doba ke koupi SoundCloud?

Vhodná doba ke koupi SoundCloud?
2017-03-13T10:11:04+02:00
• 13. 3. 2017

Dalo by se říci, že se daří hudebním službám nabízejícím za paušál přístup k obsahu. Ačkoliv trh není dokonalý, tak uživatelé mají na výběr z mnoha variant. Lídrem je rozhodně Spotify, následují služby jako Google Hudba či Apple Music. Ještě před samotným rozmachem zde byla služba SoundCloud, která je vlastně takovým centrem pro nezávislé umělce.

Bohužel se SoundCloudu spíše nedaří v silné konkurenci. Finanční výsledky nejsou uspokojivé. Už od roku 2015 se spekuluje o prodeji většímu konkurentovi. V roce 2016 byla ve hře společnost Spotify, přičemž částka se blížila k jedné miliardě dolarů. Letos se spekulovalo o Googlu a šlo o poloviční sumu.

Nyní se dozvídáme od nejmenovaného zdroje, že by se SoundCloud spokojil s částkou kolem 250 miliónů dolarů, což je v podstatě hodnota investic do této služby. Pakliže se informace potvrdí, jednalo by se o investiční příležitost pro větší hráče, kteří by tak mohli získat známou službu za velmi nízkou cenu v porovnání s předešlými.

Otázkou je, jestli nákup by byl vhodný pro Google nebo Spotify. Služby samotné již nabízejí celkem zajímavý obsah a pohrávají si s vylepšenými možnosti a technologiemi. Investice by se tedy točila kolem získání obsahu a uživatelů.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat