ZTE zaplatí v USA pokutu za dovoz zboží do Íránu a Severní Koreje

ZTE zaplatí v USA pokutu za dovoz zboží do Íránu a Severní Koreje
2017-03-13T07:50:04+02:00
• 13. 3. 2017

Čínská společnost ZTE přiznala svou vinu v souvislosti s prodejem výrobků z USA do zemí Íránu a Severní Koreje. Společnost mezi roky 2010 a 2016 dovezla do Íránu zboží přesahující hodnotu 30 milionů dolarů a účastnila se více než 280 dodávek zboží do Severní Koreje. Tyto obchody se však ve výsledku společnosti vůbec nevyplatily. Společnost musí zaplatit pokutu ve výši 892 milionů dolarů.

Problémem je totiž to, že zákony USA nedovolují společnostem prodávat výrobky vyrobené ve Spojených státech amerických do zmíněných zemí. ZTE přiznalo, že v minulosti oklamala úřady USA a pokutu nakonec přijala bez větších námitek.

Problémové obchody se však netýkaly chytrých telefonů, o kterých nejčastěji v souvislosti s touto společností píšeme. Problémy způsobila divize prodávající routery, procesory a servery. K situaci se samozřejmě vyjádřil i výkonný ředitel společnosti. Ve svém prohlášení vyslovil politování nad situací. Z důvodu tohoto prohřešku došlo také na významné personální změny uvnitř organizace.

Úřadům v USA samozřejmě pouze toto vyjádření nestačí. Proto nad společností visí i další pokuta 300 milionů dolarů v případě, že by se podobné případy opakovaly v příštích sedmi letech.

Zdroj: androidcentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat