reklama

SoundCloud získal půjčku, aby pokryl ztráty a podpořil růst

SoundCloud získal půjčku, aby pokryl ztráty a podpořil růst
2017-03-26T09:54:23+01:00
• 26. 3. 2017

SoundCloud se stal místem, kde mohou nezávislí umělci zveřejňovat svou hudební tvorbu. Služba byla založena v roce 2007. Bohužel od roku 2010 nevykázala zisk. Ačkoliv se jí daří vydělávat nějaké peníze, ztráty jsou rok od roku vyšší. I z tohoto důvodu se častěji spekuluje o prodeji větší společnosti, která by dokázala využít potenciál SoundCloudu.

V roce 2015 byla ztráta vyčíslena na 51 miliónů eur. Zatím nevíme, o kolik SoundCloud přišel v minulém roce. Aby společnost mohla pokračovat v růstu a vytvoření stabilní strategie, získala investici nejen na pokrytí dluhů. Konkrétně přiteklo do služby 70 miliónů dolarů od investičních společností Ares Capital, Kreos Capital a Davidson Technology. Finance mají být také použity k technologickému růstu a najmutí další odborníků.

Konkrétně by měla tato částka zajistit 2,5x větší růst společnosti, přičemž si majitelé slibují stabilizaci služby, zejména po finanční stránce. Možná se jedná o poslední finanční injekci. Pakliže se nepodaří oživit SoundCloud, v dalším roce se již nemusí objevit taková investice. Jestli se neobjeví stabilní řešení a nenajde se kupec, možná se brzy se SoundCloudem rozloučíme.

Zdroje: engadget.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim