reklama

HTC prodalo část továren a zaměří se na VR

HTC prodalo část továren a zaměří se na VR
2017-03-18T15:30:43+00:00
• 18. 3. 2017
Thumbnail

Brýle pro virtuální realitu Vive mají už od úplného začátku velmi dobře nakročeno ve svém segmentu trhu a společnost HTC toho chce rozhodně co nejvíc využít ve vlastní prospěch. Zatímco chytré telefony je delší dobu táhnou spíše do záporných čísel, tak naopak velké množství prodaných kusů u brýlí jim výrazně pomáhají do zisku. To má za následek, že tchajwanský výrobce prodal část závodů vyrábějící telefony a získané finance investoval do profitujícího podnikání.

HTC se pustilo do prodeje pozemků s továrnami o celkové rozloze 114 tisíc m2 za 91 milionů dolarů a za 91 710 000 dolarů koupilo firmu Xingbao Information Technology zaměřenou na virtuální realitu. Někteří analytici odhadují, že HTC v loňském roce prodalo přes 450 000 brýlí Vive. Přitom jeden kus je prodáván za cenu kolem 800 dolarů, takže nová akvizice by jim mohla přinést ještě lepší tržby v letošním roce.

Ke všemu HTC vydalo nový balík akcií za 2,47 dolarů za kus, čímž hlavně podpoří divizi zaměřenou na virtuální realitu. Ovšem akcionáři nejsou příliš nadšení, protože nízká cena akcií ohrožuje stávající akcionáře, kteří očekávají spíše navýšení cen akcií, aby mohli zhodnotit svoji investici. Nakonec vyšla i oficiální zpráva, kde přímo uvádí podporu v rozšiřování podnikání v segmentu virtuální reality.

Zdroj: investors.htc.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit