reklama

O2 jde o zisk, bojí se ztráty peněz kvůli zrušení roamingu

O2 jde o zisk, bojí se ztráty peněz kvůli zrušení roamingu
2017-02-02T11:42:27+02:00
• 2. 2. 2017
1

O2 se před dvěma lety rozdělilo na dvě samostatné firmy, Cetin a O2. Od té doby mobilní operátor vykazuje každoročně vyšší čistý zisk. V loňském roce to bylo dokonce o čtyři procenta více. O2 se snaží meziročně investovat do provozu mobilní sítě. Za poslední tři roky to bylo 23 miliard korun českých. Snaží se tak udržet si své zákazníky a získávat nové. A to se mu zatím daří nejen u nás, ale i na Slovensku. O2 se však bojí ztráty části příjmů po zrušení roamingu.

Mobilní internet je na vzestupu

O2 kromě nabírání nových zákazníků, kterých bylo skoro pět tisíc, a na Slovensku přesná čísla chybí, ví se jen, že nárůst byl 4,6 %, tak se snaží poskytovat lepší služby pro své klienty. Například se zvýšil tok mobilních dat na celkový objem 30 600 terabytů a mobilní internet využívá již téměř 80 % zákazníků, čili 1,75 milionu osob.

Taktéž se jako první pustili do testování rychlejšího datového přenosu 4,5G, aby pak mohli plynuleji přejít na 5G. O této události jsme psali v samostatném článku. O2 se taktéž chlubí snížením ceny za 1 GB dat, ten má být podle informací až o 80 % levnější než předloni. I tak čeští operátoři drží ceny mobilního internetu relativně vysoko.

O2 se stále nedaří navýšit zákaznickou základnu na původní úroveň. Už v roce 2014 zaznamenalo 02 pokles zákazníků o několik desítek tisíc, v roce 2016 však jejich počet opět mírně rostl, na původní hranici přes pět milionů klientů se nedostal. Nárůst byl sice procentní, ale i tak se zastavil pod pěti milionovou hranicí.

Díky 119 tisícům nových zákazníků se podařilo navýšit konsolidované provozní výnosy na 37 miliard korun českých a čistý zisk se jim podařil zvýšit o čtyři procenta na 5,3 miliardy. O2 se však bojí poklesu tržeb při nadcházejícím zrušení roamingu, které přijde letos v červenci.

Pro firmu je to samozřejmě negativní vliv, avšak pro zákazníky velice příjemný. O2 to komentuje následovně „Budoucí negativní vliv regulace roamingu plánuje O2 částečně kompenzovat novými službami v oblasti pojištění a elektronické evidence tržeb.“

„Regulace bude naše finanční výsledky negativně ovlivňovat i v budoucích letech, proto vstupujeme i do oblasti finančních služeb. Výnosy z pojištění a řešení elektronické evidence tržeb nám budou částečně kompenzovat nižší výnosy z roamingu,“ doplňuje Tomáš Kouřil, místopředseda představenstva a finanční ředitel společnosti.

Zdroj: o2.cz

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Martin Novotný

2. 2. 2017, 13:38

????

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat