reklama

Nokia zřejmě chystá tablet, prozrazuje to záznam v GFXBench

Nokia zřejmě chystá tablet, prozrazuje to záznam v GFXBench
2017-01-22T09:45:38+01:00
• 22. 1. 2017
2

Nokia letos kromě telefonů plánuje zřejmě i nový tablet. V GFXBench se totiž pod značkou Nokia objevil záznam zařízení s 18,4palcovým QHD displejem. A nebylo by to poprvé, co se Nokia o tablet pokouší. Již v minulosti Finové světu předvedli tablety Nokia Lumia 2520 a Nokia N1.

Nový tablet, jehož přesný název se zatím neví, by se měl řadit mezi ta lépe vybavená zařízení. Nasvědčují tomu dosud uniklé specifikace, které zahrnují například Snapdragon 835, 4 GB RAM či displej s QHD rozlišením.

Pokud jde o displej, jde o poměrně velkou úhlopříčku a je otázkou, zda takového obra považovat ještě za tablet. Velikostí i rozlišením totiž do kapsy strčí leckterý notebook. Výbava ani v jiných ohledech nezaostává, úložiště má 64 GB a oba fotoaparáty dostanou snímač o rozlišení 12 MPx. Systém by měl být již Android Nougat, zřejmě s nějakou nástavbou. Tablet dále podporuje LTE, má Wi-Fi, Bluetooth, kompas, GPS a NFC.

Stále visí otazník nad tím, kdy a zda vůbec dojde k představení nového tabletu, jelikož nejsou k dispozici bližší informace. Doufáme však, že již Nokia dostupnost novinky neomezí pouze na Čínu a nabídne svůj produkt celosvětově. Vzhledem k úspěchu nové Nokia 6 lze očekávat, že k tomuto kroku s velkou pravděpodobností Nokia přistoupí.

Zdroj: nokiapoweruser.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Jakub Kolegar

22. 1. 2017, 9:49
Android aplikace

Kdyby se Nokie rozhodla prodávat 18.3 QHD displej tak tipuju že bude stát 10K+… Což mně docela mrzí

Přemysl Vaculík

VIP 22. 1. 2017, 11:00

Tohle bude stát víc. Spíš půjde o All-In-One.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim