reklama

Beta iOS ukrývá nové styly klávesnice pro iPad

Beta iOS ukrývá nové styly klávesnice pro iPad
2017-01-28T13:57:26+02:00
• 28. 1. 2017

Občas Apple zveřejní novou betaverzi a teprve později vyjde na povrch nová funkce. Nyní totiž jeden uživatel objevil dva nové režimy klávesnice na tabletech iPadech. Zatím není možné je v systému normálně vidět, musíte je ručně aktivovat v simulátoru pomocí části kódu. Jedná se však rozhodně o zajímavé možnosti.

V prvním případě se jedná o malou klávesnici připomínající rozhraní té z iPhonů. Rozdíl je ale v tom, že s ní lze libovolně manipulovat po displeji. Klávesnice tak funguje obdobně jako režim Picture-In-Picture u videí. Druhou novinkou není zcela nový režim, avšak nová funkce stávající klávesnice. Díky ní lze totiž kdekoliv na klávesnici gestem doleva smazat písmenka a gestem doprava udělat mezeru. Tedy něco, co známe třeba z klávesnice Fleksy.

Je také otázkou, zda si tyto novinky najdou cestu do finální verze. Teoreticky by mohly být představeny spolu s novými iPady letos v březnu. Je však otázkou, zda to nové iPady stihnou, jelikož poslední spekulace hovoří o odkladu.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit