reklama

Apple pracuje na virtuální realitě, prozradil Tim Cook v rozhovoru

Apple pracuje na virtuální realitě, prozradil Tim Cook v rozhovoru
2016-12-12T07:50:09+02:00
• 12. 12. 2016

CEO Applu Tim Cook prozradil, že umělá inteligence a rozšířená realita jsou dalšími obory, kterými se chtějí v Silicon Valley zabývat. Podle něj mezi společnostmi započne velká bitva v tom, která z firem uvede v brzké době lepší technologie.

Tim-Cook-Proud-on-Stage

Zlepšování virtuální reality a umělé inteligence

„Podívejte se na klíčové technologie, které tvoří dnešní smartphony, a podívejte se na ty, které teprve budou dominantní v budoucím mobilním průmyslu – jako AI.“ uvedl Tim Cook v rozhovoru pro Washington Post. A k tomu dodal reakci na virtuální realitu: „Myslím si, že virtuální realita je velmi zajímavá. Takže ano, je to něco, na čem nyní pracujeme.“

Podle některých zpráv Apple pracuje na několika menších neuronových sítí, které mohou pracovat nezávisle na mobilním telefonu, namísto spoléhání se na připojení k serverům (hlasová asistentka Siri).

apple-ai-ar-research-focus-1

Apple je opravdu hrdý, že jeho algoritmy jsou pro zpracování obrazu mnohem rychlejší, než ty konkurenční. Dále pracuje na zdokonalování tzv. Machine Learning, neboli Strojovém učení, které zefektivní umělou inteligenci. Ta je poté schopnější se rychleji přizpůsobit změnám v okolí. Díky tomu nám pak umělá inteligence pomůže například řídit samořídící se auta ještě bezpečněji.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim