reklama

Xperia XZ je více plastová, než se může zdát

Xperia XZ je více plastová, než se může zdát
2016-11-06T09:12:05+02:00
• 6. 11. 2016
2

Top modelem výrobce Sony pro druhou polovinu letošního roku se stala Xperia XZ. Tu právě v redakci testujeme a již na začátku září hned po představení jsme vám přinesli videopohled. Nyní známý zahraniční youtuber, který podrobuje telefony různým testům odolnosti, dokázal, že použité materiály nejsou tak prémiové.

Největším překvapením jsou především boky přístroje, které jsou vyrobeny z plastu. Na první pohled i uchopení to totiž vypadá, že jsou vyrobeny z kovu, stejně jako zadní panel. Plast byl také použit k výrobě čtečky otisků prstů, která po poškrábání na videu výše přestala fungovat. Přitom na jiných telefonech (například Pixel, LG V20) po stejném poškrábání čtečka fungovala.

Tlačítka pro fotografování a dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti je však z hliníku. Potěšující zprávou je kvalitní čelní sklo a krycí sklo fotoaparátu. Při ohýbání Xperia XZ sice rupne v bocích, na celkový stav to ale nemá moc vliv.

image-8 image-11

Xperia XZ tak rozhodně není tak prémiový model, jak se může zdát. Za cenu atakující dvacet tisíc korun to rozhodně není dobrá zpráva. Přitom dříve xperie zcela běžně nabízely hliníkový rámeček. Naši kompletní recenzi na tento model očekávejte již brzy.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

tak třeba pixel i iphone jsou na tom hůře co se odolnosti týče a jsou ještě dražší.. pixel nebo lgv20 mají taky plastová zada.

Pavel Varga

6. 11. 2016, 13:39
Android aplikace

Pixel i LG V20 mají záda z kovu. Resp. u Pixelu je to kombinace skla a kovu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim