reklama

Samsung spustil beta testování Androidu 7 pro S7 a S7 Edge

Samsung spustil beta testování Androidu 7 pro S7 a S7 Edge
2016-11-06T08:52:48+02:00
• 6. 11. 2016
3

Dobrá zpráva pro všechny majitele posledního funkčního top modelu od Samsungu je, že modely S7 a S7 Egde se mohou přihlásit do programu beta testování nejnovějšího Androidu 7. Smutnou zprávou je, že testování je dostupné pouze ve Velké Británii.

samsung_galaxy_s7_edge_25690678361

To, že jste Brit, však ještě nemusí znamenat, že rovnou dostanete upgrade na Nougat

Britským vlastníkům zmíněných modelů je umožněno stáhnout si aplikaci z Galaxy obchodu, ve které se mohou přihlásit do testovacího programu. Samotným přihlášením však nevzniká automaticky nárok na stažení novějšího systému. Přihlášením se pouze dostanete do databáze, ze které budou někteří vybráni a bude jim umožněna instalace a testování Androidu Nougat.

Instalační balíček zmíněné aplikace byl nahrán na fórum XDA vývojářů. Zatím aplikace není funkční a hlásí, že servery nejsou online. Nyní se čeká na oficiální prohlášení korejského Samsungu o spuštění přihlašovacího programu. To začne běžet, až budou servery online.

Podobný postup udělali již loni s tehdejšími top modely S6 a S6 Edge, kdy uživatelům byla v prosinci 2015 nabídnuta stejná možnost přihlášení se do testovacího programu. Oficiálně byl upgradem na novější systém distribuován v březnu tohoto roku, takže za čtyři měsíce. Pokud testování bude trvat opět čtyři měsíce, mohl by být oficiální update pro všechny majitele S7 a verze Edge vypuštěn v únoru 2017.

Doposud není jasné, kdy bude služba zprovozněna, pokud se prodlouží spuštění, může být testování opožděno a oficiální verze vydána stejně jako letos, čili až v březnu.

reklama
reklama

Karel Čapka

Třiadvacetiletý absolvent žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se o moderní technologie, sociální sítě a má rád focení. Vždy si najde chvilku na čtení a baví ho učit se novým věcem. Zajímají jej dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Samsung se vyjádřil v Česku, že 7 bude dostupná do konce roku. Tak jakej únor??

Karel Čapka

6. 11. 2016, 19:20
Android aplikace

dobry den, zadne oficialni jsme predevcirem, kdy byl clanek psan, nezaznamenali. Napsali jsme Samsungu dotaz, jak to tedy bude. :)

Karel Čapka

8. 11. 2016, 13:35

Na dotaz nám Samsung odpověděl, že oni sami neví, kdy bude oficiálně vypuštěna aktualizace na Android 7. Máte tedy mylné informace.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim