Internet můžete prohlížet ve virtuální realitě

Internet můžete prohlížet ve virtuální realitě
2019-04-15T13:21:35+02:00
• 10. 11. 2016

Google Chrome, prohlížeč pro operační systém Android, umožní prohlížení internetového obsahu pomocí virtuálních brýlí. Novinka je dostupná i na dalších prohlížečích. Vývoj je sice v plenkách, ale jsou již na světě projekty, které mění styl prohlížení internetového obsahu.

webvr-how

Virtuální realita už funguje, ale …

Virtuální realita pro mobilní prohlížeče se začala rozvíjet v letošním roce. Jako první s prvky virtuální reality v prohlížečích experimentovali a stále v tom pokračují prohlížeče Mozilla Firefox (verze Nightly), Chromium, stejně tak jako nově vzniklý prohlížeč od Samsungu nazvaný Samsung Internet Browser for Gear VR. K uvedenému výčtu se přidal v červnu letošního roku i nejpoužívanější Google Chrome.

mozilla-virtual-reality-firefox-oculus-rift

Nová funkce, umožňující nasazení si brýlí pro virtuální realitu a prohlížení webového obsahu, není zatím běžně dostupná z položky nastavení. Uživatel se musí k dané funkci vždy nějak propracovat přes nastavení. Google Chrome testuje novinku na všech dostupných verzích tohoto prohlížeče. Je spustitelná po zadání příkazu do adresního řádku: chrome://flags, kde naleznete položku s názvem Aktivovat prostředí virtuální reality. Následně zvolíte aktivovat a restartujete prohlížeč.

Bohužel zatím není moc stránek, které by bylo možné prohlížet a využívat při tom prvků virtuální reality. Zatím se nabízí Chrome Experiments for Virtual Reality. Na další weby si musíme zatím počkat. Co dané prohlížeče zvládnou, si můžete ověřit na stránce Is web VR ready?

internet_gear_vr_overview_image_a01

Zatím jsou možnosti omezené

Jedině, k čemu je  dobré prohlížení webu s brýlemi pro virtuální realitu, je lepší grafické přizpůsobení ovládacího menu, možnost koukání na 360° videa na FB a YouTube, avšak to je značně nepraktické, protože proto se používají separované aplikace. Google však plánuje v polovině příštího roku přidat do Chromu VR Shell rozšíření, díky kterému bude možné číst 2D obsah, čili drtivou většinu webu, pomocí virtuálních brýlí v pozměněném provedení.

Existuje však Janus VR, který z internetu udělá 3D svět. Vy se prochází mezi stránkami a místo, abyste na ně klikali, tak do nich vstupujete. Jedná se o zcela novou dimenzi internetu, která je určená pro VR brýle. Janus si však můžete vyzkoušet sami na svém počítači.

Zdroje: webvr.info, developer.samsung.com, isitvr.com, gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat