reklama

Android Wear zřejmě získá možnost bezkontaktních plateb

Android Wear zřejmě získá možnost bezkontaktních plateb
2016-11-22T07:15:44+01:00
• 22. 11. 2016

Placení mobilním telefonem již není hudbou budoucnosti. V naší zemi jsou již dvě banky, které nabízejí aplikaci pro bezkontaktní placení, přičemž ostatní čekají na příchod Android Pay. Mělo by se tak stát už v první polovině příštího roku. Ačkoliv je zde určitý posun, tak společnosti jako Apple a Samsung jsou v určitém ohledu dál. Například Apple již umožňuje provádění plateb skrze hodinky. Samozřejmě se jedná o omezenou službu, která je dostupná pouze v některých zemích.

android_pay_logo-svg

Nyní se opět ukazuje, že do tohoto segmentu mohl zasáhnout Google. Nejnovější verze Google Služeb pro Androidy obsahuje části kódu nasvědčující, že by šlo platit u obchodníků hodinkami se systémem Android Wear. Konkrétní textové řetězce objevené webem Android Police obsahují texty pro nastavení této služby.

nexus2cee_gems2_thumb

Jelikož Android Wear 2.0 bude oficiálně dostupný až začátkem příštího roku, tak se odhaduje, že se bude jednat o jednu z mnoha novinek. Zatím to vypadá na testovací fázi. Bohužel mnoho majitelů nebude moci využívat tuto funkci, jelikož je potřeba podpory ze strany hardwaru. Dá se tedy odhadovat, že spekulované hodinky od Googlu budou zcela připraveny.

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim