reklama

3 GHz ve smartphonu díky Exynos spekulace

3 GHz ve smartphonu díky Exynos [spekulace]
2016-09-15T07:33:54+01:00
• 15. 9. 2016

Před uvedením nového top modelu od Samsungu se vždy v dostatečném předstihu dočkáme představení nových senzorů pro foťáky nebo procesorů. Nyní zde máme spekulace kolem SoC. Konkrétně by se mělo jednat o Exynos 8895, který bude zřejmě dominovat u dalších top modelů.

exynos

První zajímavostí může být výrobní proces. Samsung pravděpodobně půjde do 10nm technologie, která by měla přinést vyšší efektivnost. Jinak řečeno, při spotřebě té samé energie jako u současného procesoru se dosáhne vyššího výkonu, neboli pro ten samý výkon bude potřeba méně energie.

Maximální taktovací frekvence by měla být nastavena na 3 GHz, přičemž se dá počítat opět s architekturou big.LITTLE, kde budou zapojeny 4 nižší jádra a 4 vyšší. Samozřejmě se to projeví na výkonu, přičemž současné výsledky naznačují, že v benchmarku Geekbench dosahuje na hodnoty 7019 (multi-core) a 2301 (single-core). Například Galaxy S7 je na 6395 (multi-core) a 2108 (single-core).

Budeme si ještě muset počkat, jestli se informace potvrdí. Otázkou zůstává, jak si povede v těžké konkurenci s Applem, respektive s nepředstaveným Snapdragonem 830 od Qualcommu, kterého se dočkáme taktéž v dohledné době.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim