reklama

Google Fotky 1.25 – stabilizace obrazu a blokace osob

Google Fotky 1.25 – stabilizace obrazu a blokace osob
2016-08-05T11:03:51+02:00
• 5. 8. 2016

Google se během roku soustředí na neskutečné množství projektů, a tak se neustále dozvídáme, že je k dispozici nějaká aktualizace. Ani dnešní den není výjimkou. Budeme se bavit o vylepšení aplikace Fotky, která povýšila na verzi 1.25. Nyní se dočkáváme možnosti odstranění uživatelů u sdílených alb nebo nástroje na uvolnění úložiště, jež je vložen přímo do bočního menu. Dále se dozvídáme z kódu, že bychom se později měli dočkat funkce pro stabilizace videa a v budoucnu snad menšího editačního prostředí.

Blokování uživatelů u sdílených alb

Sdílení fotografií se Google snaží udělat co možná nejjednodušší. Máme tedy k dispozici možnost veřejného sdílení, kdy stačí zaslat odkaz a každý se může podívat. Či soukromého, kdy přístup mají pouze některé osoby. A právě druhá možnost doposud nenabízela funkci odebrání osoby u daného alba. To se s nejnovější aktualizací mění a nutno dodat, že se jedná o velmi žádanou funkci.

2016-08-04-18.52.38 fotky

Pro zakázání přístupu si stačí jednoduše otevřít dané album, přejít do nastavení sdílení a úplně dole vidíte osoby, které od vás dostaly přístup. Nově se vedle jména objevilo tlačítko pro otevření možností. Momentálně obsahuje pouze možnost blokace, ovšem není vyloučeno, že se v budoucnu nedočkáme dalších funkcí, jak ovlivnit konkrétní uživatele.

Uvolnění místa

Bohužel i v dnešní době najdeme telefony, jejichž interní úložiště má 8 či 16 GB. Naneštěstí se tak kapacita může velmi rychle zaplnit fotkami, videi či aplikacemi. Dva z těchto tří faktorů však může vývojář ovlivnit, byť jen částečně. Google se už delší dobu snaží poukázat na to, že okamžité zálohování fotek na servery může značně odlehčit vašemu zařízení. Do určité míry se mu to i daří.

2016-08-04-04.56.02 2016-08-04-04.56.47

Jedna z dobrých funkcí je i odstranění duplicitních fotografií. Takto se označují data, která jsou jak ve vašem zařízení, tak ta již zálohovaná. A pro uživatele je vlastně dost zbytečné mít dvě fotografie, když mu stačí pouze jedna na serveru a znatelně zmenšená verze ve svém zařízení. Nyní se v bočním menu objevila položka „Uvolnit místo“. Ta provádí výše popsanou funkci. Nejedná se sice o novinku, ale již ji nemusíte hledat někde v nastavení aplikace.

Google Fotky a stabilizace videa

Lidé nejsou dokonalí. Na to je třeba myslet. A tak se výrobci snaží vše nejlépe optimalizovat a dodat kvalitní hardware. Nicméně stále je nutný lidský prvek. Tudíž například nahrávání videa se mnohdy neobejde bez třesu ruky. Obzvláště pak, když telefon držíte delší dobu v ruce. I tomuto neduhu se velcí hráči snaží vyhnout a dodávají do svých telefonů například OIS (optická stabilizace obrazu).

Google sám o sobě může pouze poskytnou obdobnou náhradu ve svých aplikacích či službách. A právě této funkci se říká EIS (elektronická „digitální“ stabilizace obrazu).  Princip fungování je jednoduchý. Program v podstatě odebere okrajové pixely a zajistí tak pouze tu část obrazu, jež je v procentuálním hodnocení stálá. Ořez videa není nejlepší variantu, ale rozhodně se jedná o mnohem lepší výsledek, že se dívat na roztřesený záběr.

logo-app Fotky Google Inc. Zdarma ANDROID

Ovšem díky této funkci vyvstávají různé otázky. Jak přesně bude tato funkce integrována do rozhraní aplikace Google Fotky? Nabídne Google i další funkce pro editaci videa? Dočkáme se snad oddělené aplikace pro úpravu videí s různými nástroji? Jedno je však jisté, rozhodně budeme opět nabíjecí adaptér častěji, jelikož zpracování a renderování videa velmi zatíží logickou jednotku v telefonu.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat