reklama

Převzetí společnosti Opera se zatím nepodařilo

Převzetí společnosti Opera se zatím nepodařilo
2016-07-18T11:40:40+02:00
• 18. 7. 2016
1

Dohoda o převzetí norské společnosti Opera čínským konsorciem internetových firem se prozatím nepodařila. Obě strany však již mají náhradní řešení, kterým chtějí alespoň částečně tento nepříznivý výsledek zmírnit. Podle všeho převezme čínské konsorcium určité části spotřebitelského odvětví Opery za 600 milionů dolarů.

opera_logo_full-color_red_positive_horizontal_cmyk

Původní dohoda však čítala částku 1,24 miliard dolarů. Důvod ztroskotání převzetí společnosti žádná ze stran nekomentovala. Bylo vydáno pouze strohé prohlášení, že nebyly splněny podmínky uzavření veřejné nabídky.

Původní dohoda musela být schválena americkými a čínskými regulačními úřady. Minulý týden však Opera oznámila, že povolení z některého úřadu chybí. Nebylo však blíže specifikováno, který úřad toto povolení nedodal. Obě strany tak musely přijmout náhradní řešení. Čínské konsorcium tak převezme kontrolu nad prohlížeči, jak pro mobilní zařízení, tak pro počítače.

Současná verze dohody tedy nezahrnuje marketingovou a reklamní část. Nová dohoda již byla schválena představenstvem Opery. Dokončení transakcí se plánuje na druhou polovinu třetího čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: reuters.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Petr Štěpánek

18. 7. 2016, 19:41

Věru zajimavé. Nákup Norské společnosti musí odsouhlasit Amíci.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat