reklama

LG G5 má své „oběti“ ve vedení společnosti

LG G5 má své „oběti“ ve vedení společnosti
2016-07-02T06:22:59+01:00
• 2. 7. 2016
4

Současný trh smartphonů je nemilosrdný vůči společnostem, které nepřicházejí s inovacemi a nepřizpůsobují se aktuálním požadavkům. Na druhou stranu je vždy dobré vidět, když se výrobce pokusí o něco nového. Bohužel v případě LG bylo riskování až příliš velké. Chtěli nabídnout světu nový typ smartphonu s moduly, ale nepodařilo se.

lg-g5-7

Jednak LG G5 není po konstrukční stránce zcela dokonalé zařízení a samotné moduly nejsou nejlevnější. Navíc je jich málo, přičemž jejich dostupnost není v plné míře na všech trzích. Připočteme-li silnou konkurenci, dostaneme se ke slabým prodejům. Toho si lze všimnout i u nás. Od uvedení LG G5 se cena propadla za 3 měsíce o 8 tisíc korun.

Screenshot_7

Zdroj: Heureka.cz

Bez jakýchkoliv marketingovým kliček LG přiznává slabé prodeje modelu G5, což má své následky. Dochází ke změně vedení a restrukturalizaci, která by měla přinést větší dohled nad novými modely. Konkrétně došlo k vytvoření programu PMO (program management office), jenž povede Oh Hyung-hoon, bývalý ředitel výzkumu.

PMO bude dohlížet na vývoj, marketing, výrobu a prodeje nadcházejících zařízení s možností zasáhnout a upravit strategie. V podstatě by se neměla opakovat situace s LG G5.

LG až příliš riskovalo. Spíše mělo zvolit za hlavní top model na tento rok smartphone LG V10 a modulární mobil G5 se měl maximálně nechat jako pokus pro několik trhů. Zatím to vypadá, že LG G6 bude zcela odlišné zařízení a výrobce se pravděpodobně vrátí k méně experimentálnímu konceptu.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

2. 7. 2016, 22:26

1. LG svoji G5 oficiálně zde neprodává.
2. G5 z EU Stála 15 990.
3. Pokud chcete srovnávat EU a naši cenu tak S7 u nás je za 19 799, EU Verze je za 13 900,- takže což je rozdíl skoro 6K.
Tím pádem i u S7 EU verze klesla cena velmi rychle.

Jinak ke G5 je to pro mě zklamání Roku, Proto čekám jak LG na tu šílenost zareaguje a co nejdříve vydá LG G FLEX 3, (asi v Září) a ještě nástupce V10ky.

A že G6 nabídne, Voděodolnost, lepší design, Baterii aspoň 3500mAh a zase normální cenu při startu 16-17K, 20K je pro LG moc i když cena klesne.

Vladimír Ondrejovič

2. 7. 2016, 17:30
Android aplikace

Na druhou stranu je to třeba nakopne a příští rok to bude opět pecka.

René Zavadil

2. 7. 2016, 10:35
Android aplikace

Vzhledem k tomu ze me G5 nezaujala uz pri samotne prezentaci a ziskal jsem z ni pocit, ze to nebude trhak, tak jsem vlastne ani dal nesledoval, jak se ji dari … ta cena je drsna a je tohle je mega prusvih

Daniel Rokos

2. 7. 2016, 14:37
Android aplikace

Já jí měl půjčenou a hned jsem zničil tu bradu.Už to pořádně nesedělo.Celí telefon podle mě velký průšvih

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim