reklama

Google zrušil projekt na vlastní high-end VR řešení

Google zrušil projekt na vlastní high-end VR řešení
2016-07-16T07:31:55+01:00
• 16. 7. 2016

Na začátku tohoto roku se objevily spekulace kolem dvou projektů v rámci Googlu, které se týkají VR – virtuální reality. V prvním případě se mělo jednat o cenově dostupné řešení silně spojené s mobilními telefony. To se nakonec potvrdilo – Google představil Daydream. Zde se dokonce spekuluje, že by měl nabídnout i vlastní hardware, přičemž kompletní technické specifikace jsou dostupné pro další firmy.

daydream

Druhá novinka si měla najít později své uplatnění mezi high-end zařízeními pro hraní her. Mělo se jednat o kompletní řešení konkurující Oculus Rift nebo HTC Vive. Součástí projektu nebyl jen hardware, mělo se pracovat i na specifickém softwaru odlišném od Androidu. Dle zdroje obeznámeného se situací v Googlu měl být tento projekt zrušen.

Google se má více zaměřit na první řešení v podobě Daydream. V podstatě má k dispozici daleko větší trh. Už vznikají zařízení s certifikací pro Daydream a brzy se zřejmě objeví i samotný hardware v podobě brýlí a ovladače od jiných společností. Zde se odhaduje, že toto příslušenství bude velmi levné, jelikož vývoj zajistil Google a výrobci tak nemusí řešit technické komplikace.

Zdroje: recode.net, forbes.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim