reklama

Pouzdro od Tendigi umožní spustit na iPhone zařízení Android Zajímavost

Pouzdro od Tendigi umožní spustit na iPhone zařízení Android [Zajímavost]
2016-06-09T06:50:24+02:00
• 9. 6. 2016

Uživatelé z táborů dvou nejpoužívanějších mobilních systémů na trhu se v internetových diskuzích nešetří. Oba systémy razí naprosto odlišnou strategii, což se projevuje i v odlišných názorech těchto uživatelů. Teď si ale představte, že by uživatelé iPhonů mohli zároveň používat Android. Nad touto otázkou se zamyslela společnost Tendigi. A výsledkem je pouzdro, které to skutečně může umožnit.

Výsledek má ale několik háčků. Předně jde o to, že kryt, alespoň prozatím, není určen pro běžný prodej. Při současné podobě z jinak tenkého zařízení udělá zároveň tlouštíka. Princip takového pouzdra spočívá v tom, že iPhone je ve skutečnosti pouhou obrazovkou pro Android. Ostatní procesy systému jsou zpracované zařízením, které je umístěno v pouzdru a připojeno k iPhonu pomocí lightning konektoru. Tím se tak výrobce snaží vyhovět pravidlům Applu ohledně softwaru spustitelného třetí stranou (viz návod pro vývojáře).

1  2

Pouzdro umožňující uživatelům iPhone využít také Android, zdroj: http://thenextweb.com

Za celým projektem stojí CTO (technický ředitel) Tendigi Nick Lee. Jeho jméno jste možná zaslechli při jiném podobném projektu. Povedlo se mu totiž spustit Windows 95 na Apple Watch. To je například jeden z projektů, který je pro běžného uživatele nevyužitelný. Lee se pouští do těchto experimentů především proto, aby dokázal, že je možné jich dosáhnout a také proto, že on je prvním, komu se to podaří.

Sám Lee se již vyjádřil, že se pouzdro v budoucnu možná dostane i do samotného prodeje. Záleží pouze na zájmu a ohlasu uživatelů. Samozřejmě se počítá s tím, že by se produkt musel upravit do mnohem snesitelnější podoby, než v jaké ho můžeme vidět nyní.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim