reklama

Bluetooth 5 – k představení dojde příští týden

Bluetooth 5 – k představení dojde příští týden
2016-06-09T07:18:24+02:00
• 9. 6. 2016

Ke konci roku 2014 jsme se dozvěděli o Bluetooth 4.2. Většina dnešních smartphonů disponuje specifikací 4.1, ale již se běžně objevují modely s variantou 4.2. Během příštího týdne budou představeny základní specifikace Bluetooth 5.

Zatím máme k dispozici jen kusé informace, ale organizace Bluetooth SIG aspoň poukazuje na klíčové vlastnosti. Oproti předchozí verzi nabídne dvakrát větší dosah, přičemž přenosová rychlost Bluetooth LE bude navýšena až 4x. To by mohlo znamenat, že s využitím úsporného režimu budou moci zařízení komunikovat rychlostí přesahující 1 Mbps.

Bluetooth 5

Součástí novinek bude také větší integrace do IoT (Internet Věcí), přičemž posun dojde i ve využití pro lokalizaci. Více jsme se nedozvěděli. Bluetooth SIG odhalí všechny podstatné specifikace již 16. června.

Samozřejmě nyní bude záležet jen na výrobcích, jak rychle adoptují novou technologii. Dá se předpokládat, že první smartphony nabídnou Bluetooth 5 během jednoho roku. Nositelná zařízení na tom budou pravděpodobně stejně. Pokud jde o zpětnou kompatibilitu, tak byste si neměli dělat starosti.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim