reklama

LeEco se stává největším akcionářem Coolpadu

LeEco se stává největším akcionářem Coolpadu
2016-06-21T07:45:03+02:00
• 21. 6. 2016

V druhé polovině minulého roku vstoupila na náš trh značka Coolpad. Ačkoliv se jedná v našich končinách o méně známou značku, ve své domovině (Čína), je jedním z největších výrobců smartphonů. Spadá do čtveřice nejvýznamnějších mobilních společností na čínském trhu. Mezi vlastníky akcií je i konglomerát LeEco, který mimo prodej smartphonů nabízí i obsah, zejména na asijském trhu.

leeco

Nyní LeEco posiluje svou pozici nákupem akcií společnosti Coolpad od Data Dreamland a stává se tak největším akcionářem Coolpadu. Celkově má nyní v držení takřka 29 procent. V roce 2015 první LeEco odkoupilo 18 % akcií za 353 miliónů dolarů a nyní dalších 11 % za 135 miliónů dolarů.

Díky této transakci posiluje LeEco svou pozici na globálním trhu se smartphony. Ještě letos má společnost dosáhnout na prodej 50-60 milionů mobilů, přičemž v roce 2017 chce atakovat hranici 100 miliónů mobilů. Pokud by tyto předpoklady vyšly, LeEco by se mohlo stát hlavním hráčem na globální scéně.

Zatím se nepředpokládá, že by z tohoto obchodu vznikla jedna značka. Na trhu uvidíme LeEco mobily stejně jako Coolpad modely. Avšak v celkovém pohledu bude mít LeEco větší kus globálního trhu.

Zdroj: gadgets.ndtv.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat