Tipy na aplikace pro Chromecast #1 – Videostream

Tipy na aplikace pro Chromecast #1 – Videostream
2016-01-26T08:15:54+02:00
• 26. 1. 2016
6

Díky malé věcičce jménem Google Chromecast můžete ve své televizi přehrávat různá multimedia. Chromecast má podobu a velikost flash disku, přičemž za ním stojí samotná společnost Google. Vybral jsem pro vás tipy na některé aplikace, jež vám Chromecast usnadní používat. První z aplikací je Videostream Chromecast: Mobile

Videostream-streaming-videos-for-Chromecast-510x252

Díky Videostreamu můžete na své televizi pohodlně sledovat videa. Jedná se o aplikaci, která kombinuje využití Androidu a Chromecastu, anebo ji lze využít v prohlížeči Chrome na PC a Chromecastu. Vše je velmi jednoduché a ovládání porozumí i méně zkušený uživatel.

unnamed (1)_result unnamed (2)_result

Pro přehrávání je nutné to, aby byl multimediální soubor uložen ve vašem telefonu nebo na SD kartě. Před zapnutím aplikace musíte mít Chromecast nastaven pro svou domácí Wi-Fi síť. Poté si ve Videostreamu stačí najet na daný soubor a spustit jej. Na vaši TV uvidíte spouštěcí obrazovku Videostreamu a po několika sekundách se dočkáte přehrávání.

unnamed (3)_result unnamed_result

Velikou výhodou je plné ovládání přehrávání. Video si můžete libovolně zastavit, spustit, přetáčet, změnit rychlost přehrávání atd. Aplikace obsahuje historii, díky které lze přehrávat videa od času, kdy jste video naposledy vypnuli. V podstatě je to celá aplikace a více vám toho neposkytne. Rozhodně uživatelům přináší komfort v podobě moderního přehrávání v TV.

Výstřižek

Videostream je ke stažení pro operační systém Android zdarma. Pokud jej chcete používat i ve svém počítači, stačí si stáhnout doplněk do prohlížeče Chrome z tohoto odkazu.

logo-app Videostream Chromecast: Mobile Team Videostream Zdarma ANDROID

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Ivo Svrčina

27. 1. 2016, 19:06

jsem asi trotl, ale po spuštění aplikace se na třetí obrazovce zastaví u vyhledávání sítě WiFi. A točí a točí, prosím o radu.

Karel Schmiedberger

26. 1. 2016, 17:58

Používám (chromovou verzi) denně. Díky tomu jsem si z Chromecastu udělal propojení na TV v ložnici bez kabelů, s možností playlistů a titulků. Ovšem to už chtělo doobjednat life-time licenci.

Vlastně už nevím, k čemu by mi Chromecasty doma byly bez téhle věcičky.

Honza Kopecký

26. 1. 2016, 17:33

Na Videostreamu je také super, že aplikace v telefonu může sloužit jako dálkové ovládání. V počítači vyberete film (podpora titulek je zde také, ale s titulky v kódování ANSI si to zatím poradit moc neumí, takže je třeba titulky uložit v UTF-8 nebo jiném použitelném kódování) a v telefonu jej pak můžete libovolně přehrávat, posouvat nebo postavit. Dokonce rozšíření umožňuje i „namapovat“ složky v počítači a potom je prohlížet v telefonu, takže potom stačí mít pouze zapnutý počítač a z telefonu můžete pouštět libovolné filmy nebo seriály. Dle mého názoru v našich končinách je Chromecast bez této aplikace téměř nepoužitelný.

Užitečné pro zařízení Nexus, kde je potřeba na vše doinstalovat aplikaci. Můj HTC A9 to zvládne úplně stejně díky aplikaci fotky v Sense.
Díky tomu se dá mobil plnohodnotně ovládat bez aplikací třetích stran, různé kvality a designu.

Lukáš Guhl

VIP 26. 1. 2016, 12:29

Nesouhlasím. Možná, že HTC funkci integrovalo, ale ostatní zařízení většinou tuto možnost nemají. Viz. LG G4 a další TOP modely.

Pavel Žurek

26. 1. 2016, 8:20

Super počin. .. dávat tipy na Chromecast. Rozhodne má co nabídnout když není chytrá televize dost chytrá☺☺☺

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat