reklama

Cyanogen OS 12.1.1 přináší hlubší integraci Cortany

Cyanogen OS 12.1.1 přináší hlubší integraci Cortany
2016-01-07T16:40:35+01:00
• 7. 1. 2016
2

Cyanogen vydal novou verzi Cyanogen OS 12.1.1, který je sice stále založen na Androidu Lollipop, ale i tak přináší jednu velkou a dlouho slibovanou novinku, kterou je integrace hlasové asistentky Cortana přímo do systému. Podobně je Cortana integrována i v zařízeních s Windows a hlubší propojení se samotným systémem nabízí celou řadu výhod.

cortana_annc_1

Normálně je Cortana dostupná jako aplikace na Google Play a sama o sobě dokáže například nastavovat upozornění, hledat na internetu, zapisovat poznámky a nastavovat budíky. Integrace do systému však odemyká další klíčové výhody, které jsou jinak nedostupné.

cortana_annc_3

Za zmínku stojí třeba přepínání různých nastavení, jako Wi-Fi, Bluetooth nebo mobilní data. Dále lze Cortanu, stejně jako na Windows zařízeních, aktivovat pouhým vyslovením fráze „Hey Cortana“. Takto lze Cortanu otevřít odkudkoliv a z jakékoliv aplikace.

cortana_annc_5

Samozřejmě používání Cortany v Cyanogen OS není podmínkou a lze ji kdykoliv zakázat, případně vyměnit za Google Now. V jednu chvíli lze ovšem používat jen jednu z výše zmíněných služeb.

Aktualizace OTA na Cyanogen OS 12.1.1 je nyní připravena k distribuci a její vypuštění závisí především na jednotlivých výrobcích, její dostupnost se tak může lišit. Bližší informace o termínu vypuštění by měli brzy zveřejnit samotní výrobci.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Ben Szántó (NEO_CZ)

7. 1. 2016, 16:51
Android aplikace

To je hnus…

David Pilař

7. 1. 2016, 16:59
Android aplikace

Co konkrétně? Navíc není nutné to používat, pokud se to někomu nelíbí.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim