reklama

Apple požaduje po Samsungu dalších 180 milionů dolarů

Apple požaduje po Samsungu dalších 180 milionů dolarů
2015-12-29T21:28:12+02:00
• 30. 12. 2015

Již v prosinci to vypadalo na to, že by spor mezi americkým Applem a jihokorejským Samsungem mohl být již brzy a definitivně ukončen. Tehdy totiž došlo k rozhodnutí, že Samsung musí požadovaných 548 milionů dolarů americké společnosti zaplatit. Jihokorejský gigant se však nechtěl tak lehce vzdát a celou záležitost přenechal ještě k přezkoumání Nejvyššímu soudu USA. Částku ale stihla jihokorejská společnost již uhradit. V případě, že by jí dal Nejvyšší soud za pravdu, musel by Apple celou sumu vrátit.

Začátek sporu se vztahuje k roku 2011, kdy Apple napadl Samsung za zneužití patentů a kopírování jeho modelu iPhone. Prvního rozhodnutí jsme se dočkali o rok později. Samsung celý spor prohrál a měl původně zaplatit 930 milionů dolarů. Jihokorejská společnost se ale proti rozhodnutí odvolala. A následující rozhodnutí snížilo původní pokutu o 382 milionů dolarů na konečných 548 milionů dolarů.

samsung-vs-apple-obr

Apple nyní podal další požadavek na zaplacení dodatečných 180 milionů dolarů za údajná další poškození. Ta se vztahují celkem k 5 dalším zařízením, které Samsung uvedl do prodeje až po prvním rozhodnutí soudu v roce 2012. O celém sporu mezi těmito společnostmi budeme jistě informováni minimálně ještě v příštím roce.

První soudní líčení je naplánováno na březen příštího roku u federálního soudu v Kalifornii. A Samsung zcela jistě netrpělivě očekává i na rozhodnutí Nejvyššího soudu USA. Vrchní soud však musí nejprve rozhodnout, zda tento případ bude přezkoumán, nebo nikoliv.

Zdroje: androidspin.com, sammobile.com, reuters.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim