reklama

Messenger nabídne sdílení fotek přátelům na základě rozpoznání obličejů

Messenger nabídne sdílení fotek přátelům na základě rozpoznání obličejů
2015-11-10T07:30:55+02:00
• 10. 11. 2015

Máte plný telefon fotek, na kterých jste se svými přáteli, ale nikdy si nenajdete čas na jejich rozeslání každému z nich? Facebook pracuje na vlastním řešení, které by mohlo pomoci tento problém elegantně vyřešit. Nová funkce je nyní nativní součástí Messengeru a nazývá se „Photo Magic“.

101911203-20140811-9125-674.1910x1000

Celý princip spočívá v tom, že Messenger prostřednictvím této funkce pravidelně prohlíží vaše poslední fotky, ze kterých pak podle rozeznávání obličejů vybírá fotografie s vašimi přáteli. Pokud dojde k nalezení minimálně jedné fotografie, na které je někdo z vašich přátel, bude vám nabídnuto sdílení této či více fotografií s konkrétními osobami na fotce. To vše jedním kliknutím, fotografie pak budou odeslány přímo do zpráv označených osob.

messenger.0

Samozřejmě se také nabízí otázka bezpečnosti, někomu se zkrátka nemusí líbit, že si aplikace libovolně prohlíží obsah galerie, a navíc zkoumá, kdo je na jednotlivých fotkách zachycený. Pokud patříte mezi méně důvěřivé jedince, lze v nastavení celou tuto funkci zakázat.

Cílem celé věci je usnadnění práce a především ušetření času uživatelů. Ne každý si najde čas, aby si sedl s telefonem do křesla a pracně se probíral tunou fotografií z víkendové oslavy narozenin, nebo jiné události. Namísto toho si sám Messenger prohlédne galerii a fotografie vybere místo vás, vy jen potvrdíte či odmítnete jejich odeslání v notifikaci.

Funkce je od dnešního dne dostupná pro Android a iOS na území Austrálie. V následujících měsících se pak předpokládá rozšíření funkce do několika dalších zemí. Jestli je mezi nimi i Česká Republika, není známo.

Zdroje: venturebeat.com, theverge.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim