reklama

Jak sledovat keynote Applu aktualizováno

Jak sledovat keynote Applu [aktualizováno]
2015-09-09T18:35:04+01:00
• 9. 9. 2015

Aktualizováno 9. 9.

Jestliže vlastníte Apple zařízení, nebudete mít problém sledovat keynote této společnosti. Novinkou je ale možnost sledování pro majitele Windows 10. Ti budou moci sledovat přenos v prohlížeči Edge skrze adresu: apple.com/apple-events/

Pro ostatní zde máme starý osvědčený způsob, pro který potřebujete VLC přehrávač. Do něj pak vložte následující adresu: devimages.apple.com/ nebo apple.com.edgesuite.net/.

Původní článek 8. 9.

Již zítra se koná jedna z největších akcí Applu za celý rok. Právě na začátku září se totiž pravidelně dočkáváme nových iPhonů a letos tomu nebude jinak. Krom nich se ale možná dočkáme i jiných zařízeních. Spekuluje se o aktualizaci Apple TV a údajně mají přijít i nové iPady. Ty však obvykle bývají představovány až v říjnu na samostatné akci. Pojďme se ve stručnosti podívat, co čekat od novinek.

apple-september-9-media-event-hey-siri-give-us-a-hint

Akce se bude konat v Bill Graham budově. Už toto naznačuje, že to bude událost velkolepá. To je totiž ta budova na obrázku níže.

COFK7ywU8AAFgvE cofd1etwsaipat9-jpg-large

iPhone 6s a 6s Plus

Po modelu s novým číslem přichází každý rok model s přídomkem „S“. Bude tomu tak i letos a tak design samotného telefonu zůstane nezměněný. Menší změna v konstrukci se ale odehrát má. Dojde k využití jiné slitiny hliníku, která zajistí pevnější tělo. Díky tomu se nový iPhone nebude již tak snadno ohýbat. Další novinkou má být nová barevná varianta a to konkrétně růžově zlatá (rose gold).

9930-3089248_iphone-6s-shoplemonde-01

 

Velkou změnou má pak projít fotoaparát. Ten po letech navýší počet megapixelů na 12 a s tím přijde i podpora nahrávání videa ve 4K. Inovací projde i přední kamerka. Ta má dostat rozlišení 5 MPx a podporu nahrávání FullHD videa. Zároveň se také naučí nahrávat slow-motion a tvořit selfie-panorama.

Velkou novinkou pak bude displej s podporou technologie Force Touch. Zde Apple již nebude první, předběhl jej Huawei s modelem Mate S. Na druhou stranu nový iPhone 6s možná nabídne Force Touch trochu vylepšený s třemi polohami zatlačení. Dále nový iPhone dostane výkonnější procesor Apple A9 a paměť RAM se konečně zvýší na 2 GB. Novinkou mají pak být také animované tapety po vzoru Apple Watch a nový NFC čip.

iphone-6s-shoplemonde-02

Apple TV

Po letech čekání má přijít i nová Apple TV. Ta nabídne pravděpodobně zcela nový vzhled a trochu se pozmění i její funkcionalita. Bude totiž zaměřená i na hraní her a má se tak jednat i o levnou herní konzoli. Pro tento účel bude uvnitř procesor Apple A8. Velkou novinkou pak bude integrovaná hlasová asistentka Siri. S tím souvisí i integrace operačního systému iOS 9. Do dneška měla Apple TV vždy svůj vlastní systém z části založený na iOS. Cena nemá být příliš vysoká, prý kolem 149 dolarů.

tv-siriproactive_samsung_es8000_frontMožné rozhraní Apple TV

iPad Pro a iPad mini 4

Nový větší iPad Pro se očekává již delší dobu. Má nabídnou 12,9palcový displej s rozlišením 2732 x 2048 pixelů a funkce pro profesionály. Další novinku již známe – plnohodnotný multitasking dvou vedle sebe běžících aplikací. Tím totiž disponuje iPad Air 2 a pravděpodobně se to naučí i iPad mini 4.

ipad-pro-03-e1439990668292

 

Nový iPad mini 4 pak má nabídnout prakticky stejný hardware, jako má dnes iPad Air 2. Tedy procesor Apple A8X, 2 GB RAM, výrazně lepší 8MPx fotoaparát s možností nahrávat slow-motion a tenčí tělo bez tlačítka pro zámek rotace/hlasitosti. A právě zmíněný iPad Air 2 se zase naopak nástupce nedočká.

Co přesně Apple nakonec představí, se dozvíme již zítra v 19:00. My budeme akci sledovat a přineseme vám souhrn novinek.

Apple poskytne oficiální stream představení iPhone 6S uživatelům Windows 10

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim