reklama

Android One na více trzích ve specifických verzích?

Android One na více trzích ve specifických verzích?
2015-06-13T11:27:17+01:00
• 13. 6. 2015

Projekt Android One je zaměřen převážně na trhy, kde nejsou chytrá zařízení v tak velkém rozmachu. Má tedy za cíl ukázat uživatelům například smartphony za nízkou cenu, avšak s pozitivním zážitkem. I proto startovní zemí projektu byla Indie, kde všichni očekávali velké zapojení místních obyvatel. Bohužel bez předchozích zkušeností se nyní musí Google oklepat a zkoušet to dál. Už nyní hodlá zahrnout do projektu mnohem více firem či zemí.

android-one

Ony výkazy z prozatímních prodejů nejsou zas až tak špatné, nicméně na vynaloženou práci to stále nestačí. Snad i to je jeden z důvodů, proč se Google rozhoduje, že před dalším vypuštění nových zařízení, zahrne do projektu více firem a zemí. V této chvíli je v projektu zapojeno sedm zemí a možnost zapojení dalších, je už v plánu. Co se týče společností, je to trochu složitější. Zprvu se čekalo, že telefony budou dostupné všude. To se nestalo, jelikož partneři očividně nestačili pokrýt dostatečné množství obchodů (jedná se hlavně o ty menší).

“V rámci Googlu jsme s vývojem Android One velmi spokojeni. Budeme si nadále chtít udržet projekt na každém trhu, jenž se zapojí do prodeje telefonů. V Indii, až vypustíme další sadu zařízení, zjistíte, že jsme se poučili.” – Caesar Sengupta, Google Vice President of Product Management

Na otázku, zda Google upustí od projektu Android One, Sengupta řekl následující:

Zpočátku, když jsme spustili projekt Android One, nemohli si lidé telefony koupit všude, což je něco, co musíme vyřešit. Až v budoucnu uvedeme další zařízení na trh společně s našimi partnery. Chceme, aby byla zařízení skutečně k dispozici všude.”

Sengupta také řekl, že nadcházející zařízení budou nabízeny v širším cenovém rozpětí. Dočkat bychom se tedy mohli cenovek od 100-200 $ (~ 2 421-4 843 Kč).

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim